Март 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Фев    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

День Незалежності України – свято особливе як для нашої країни в цілому, так і для Кривого Рогу зокрема. Тож кожного року ця дата супроводжується масштабними заходами і концертами у кожному з семи районів міста. Працівники ПАТ «Кривбасзалізрудком» взяли активну участь у святкуванні, яке проходило у парку «Шахтарський».

Театралізованим колоритом вишиванок, мелодикою українських пісень й танців розпочалося дійство у сквері на вулиці Ватутіна. Районні вокальні та хореографічні ансамблі відкрили урочистості, на які завітали представники виконкому Покровської райради, місцевого духовенства, освітяни, робітнича і студентська молодь, учні. Від нашого підприємства були присутні помічник голови правління Павло Овчар, заступник директора з персоналу Микола Невеселий та голова профкому ПО ПМГУ Юрій Деркач.

Після виступів самодіяльних артистів палаців культури та позашкільних закладів містяни поклали квіти до пам’ятника Богдану Хмельницькому – одному з найвидатніших гетьманів України, з іменем якого пов’язане утворення української держави.

У парку стартувала робота різноманітних локацій. Уздовж двох алей розмістилися тематичні виставки міських підприємств, шкільних закладів та закладів культури, творчих студій та громадських організацій. Національні обереги і підкови, виставки на козацьку тематику й український побут були найпоширенішими. Співробітники нашого комбінату також демонстрували свої доробки.

Неподалеку фонтану дислокувався «творчий двір» управління залізничного транспорту. Дерев’яні скриньки, різьба по дереву, живописні полотна та картини з тіста, ікони з бісеру, в’язані скатертини та одяг, вишиті весільні рушники, м’які іграшки – усе це було в арсеналі залізничників. Автори робіт – Валентин і Тетяна Перетятько, Тетяна Лимар, Вероніка Савіцька, Наталя Кухаревич, Світлана Карниш, Тетяна Бардась, Наталя Вчерашнюк, Наталія Морозюк, Марина Старшинова. Особливо вражали своєю унікальністю та вишуканістю роботи (картини вишиті хрестиком та бісером, сорочки та рушники) інженера з організації та нормування праці Світлани Білої, яка схильність до вишивання перейняла ще у дитинстві від бабусь та матері. Бачила, як бабуся пряла на ткацькому верстаті, який і досі зберігається на горищі. Пізніше, окрім ниток муліне, у своїх роботах дівчина стала використовувати бісер.

У наметі шахти «Гвардійська» можна було оцінити картини, написані олійною й акриловою фарбами, з бісеру на різноманітну тематику працівниць ДСФ: машиністів конвеєра Наталі Коханової та Ірини Бойти, а також машиніста підіймальної машини дільниці №16 Юлії Гуро.

Шахта «Тернівська» як завжди вразила ще із самого входу до їхньої локації. Там радували криворіжців вишивки, картини виконані олією та виготовлені з бісеру, дерев’яні вироби, в’язані сукні. Окремої уваги заслуговувала «Виставка пірата», де стояли три сундуки, у яких містилися дорогоцінні камені, золотий батон та коштовності.

Один з тернівських авторів – тесляр дільниці №21 Олег Лукашенко. Розповідає, що в дитинстві закінчив художню школу, і за освітою є художником-оформлювачем. Чимало з його картин присвячені морській тематиці, адже мріяв колись стати моряком. Автор надає перевагу водоемульсійним фарбам, акварелі, гуаші. Окрім цього, виробляє дерев’яні речі. У його колекції: тростина, рамки для фотографій, шашки, табурети, столи, стільці та багато чого іншого. Творчість у цій родині передається у спадок. Його діти цікавляться справою батька, також пишуть картини і займаються різьбою по дереву.

Його колега – машиніст конвеєра дільниці №5 Марина Сиротенко презентувала картини написані олією, вишиті ікони, сорочки, рушники, а також м’які іграшки. Займається цим ще зі школи, коли ходила на гурток до Міського палацу дитячо-юнацької творчості «Горицвіт». А от малює недавно, в основному – пейзажі та натюрморти.

Директор шахти Геннадій Гончаренко також не залишився осторонь, люб’язно надавши зі свого особистого фонду пістолет та булаву.

На проммайданчику шахти «Октябрська» привертали увагу живописні й вишиті картини та різні види каміння, яке зібрали дівчата-геологи з підземних горизонтів. На стенді відвідувачі розглядали філіти, кварцити, сланці, руду, тальки, граніти та їхні різновиди.

Хочеться також додати, що у парку «Шахтарський» базувалася локація Криворізької регіональної організації НСЖУ, де було представлено фотороботи працівників та ветеранів міських ЗМІ. Серед авторів фотографій – і колишній працівник «Шахтаря Кривбасу» Олег Грязнов.

Протягом дня у парку проходили розважальні програми та майстер-класи. А ввечері вже розпочалися виступи самодіяльних артистів творчих колективів району.