Март 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Фев    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Головний документ Криворізького залізорудного комбінату – Колективний договір неодноразово визнавався одним із кращих у галузі. Саме тому на нашому підприємстві його дія багато років поспіль пролонговувалася. Але відбувалося це не «автоматично», а із достеменним вивченням виконання кожного із його розділів. Розширене засідання правління та профспілкового комітету первинної організації профспілки металургів і гірників ПАТ «Кривбасзалізрудком» щодо виконання колективного договору відбулося 28 серпня. У його роботі взяли участь директори за напрямками та провідні спеціалісти комбінату на чолі з в.о. голови правління Олександром Капукою, керівники структурних підрозділів підприємства, голова профкому ПО ПМГУ Юрій Деркач і голови цехкомів ПО ПМГУ.

Робота розпочалася із певного відступу від традиційного розпорядку: до неї не долучилися представники профспілкової організації НПГУ. Тому шляхом голосування було запропоновано визначитися із самим фактом можливості проведення засідання без участі однієї із сторін. Як наслідок, – одностайне «за» п’ятдесяти двох представників адміністрації та профспілковців.

Далі все йшло згідно з регламентом: було обрано робочу президію, секретаря та робочу комісію з напрацювання проєкту засідання. Першим на порядку денному був звіт адміністрації про виконання Колдоговору в першому півріччі поточного року.

Про це доповів директор з персоналу комбінату Олег Макаров (який, до речі, і вів збори). Олег Іванович предметно зупинився на кожному із пунктів головного документа, яким визначається життєдіяльність ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат». Було зазначено, що за звітний період виконання запланованих показників товарної руди складає 95 відсотків, тобто «мінус» дорівнює 103 тис. 300 т.

Далі аналізувався стан справ окремих позицій. На гірничопрохідницьких роботах недовиконання планових завдань складає 383 погонних метри. Буріння глибоких свердловин відстає на 3 тис. 308 м, тобто план виконано на 98,2 відсотка. Завдання із буріння штангових шпурів перевиконано на 9,3 відсотка. Фактична виїмка гірничої маси стовідсотково дорівнює запланованій. Середня заробітна плата на комбінаті за звітний період порівняно із першим півріччям 2018-го зросла на 30 відсотків. Кількісний склад трудового колективу, відповідно до минулорічного, зменшився на 440 осіб, тобто на 5,4 відсотка. Фонд оплати праці у першому півріччі минулого року складав 569 млн 620,5 тис. грн, а в нинішньому – 700 млн 996,7 тис. грн. Розділ «Виробнича діяльність та розвиток підприємства»: всі пункти виконуються. На підземних горизонтах наших шахт працює 51 одиниця імпортної техніки, у тому числі гірничопрохідницькі комплекси «Аtlas Copco» та «Sandvik», навантажувально-доставочні машини, самоскиди для транспортування гірничої маси та станки для кернового буріння. Розділ «Трудові відносини»: всі пункти також виконуються. Розроблено новий порядок графіків відпусток та доопрацьовано графіки виходів працівників, які трудяться позмінно. У розділі «Забезпечення зайнятості» також все виконується, хоча наразі відчувається кадрова недоукомплектованість поверхневих та меншою мірою підземних структурних підрозділів комбінату. Втім, кадровий дефіцит дещо зменшується через повернення на підприємство «закордонних заробітчан» та прийом первинно працевлаштованих. Зростає (і відчутно) заробіток забійної групи. Працівники інших ланок технологічного ланцюга також відчувають це зростання. Додатковою мотивацією трудитися ефективніше є система премій за перемоги у виробничому змаганні. Для кожного із перших чотирьох розділів Олег Макаров наводив конкретні, обґрунтовані приклади. Торкнувся доповідач і соціальної сфери: матеріальних допомог та інших виплат, фінансування підприємством програми навчання наших працівників у вищих навчальних закладах І-ІІ і ІІІ-IV рівнів акредитації.

Далі Олег Іванович передав слово директору з охорони праці Сергію Забурдяєву, який доповів про стан справ із виробничим травматизмом та професійними захворюваннями на нашому підприємстві. Зокрема, для запобігання вищезгаданому та зведення відповідних ризиків до мінімуму, для підвищення рівня охорони праці, за участю профкомів та цехових комітетів продовжують розроблятися відповідні комплексні заходи, направлені на досягнення нормативів безпечного ведення робіт. Доповів Сергій Геннадійович і про забезпечення працівників спеціальними одягом, взуттям та іншими ЗІЗами. Для того, аби всі засоби індивідуального захисту відповідали необхідним технічним та санітарно-гігієнічним нормам, працювала (працює і працюватиме) спеціальна комісія з їх відбору. Крім того, регулярно проводилися експертизи та здійснювався контроль технічного стану обладнання, машин та механізмів, атестація створених робочих місць, будівель та споруд.

Наступним звітував голова профкому ПО ПМГУ ПАТ «Кривбасзалізрудком» Юрій Деркач. Він розпочав із того, що головною подією нинішнього звітного періоду стало підписання у травні поточного року Генеральної угоди між урядом, представниками власників підприємств та професійних спілок України. Гірше йдуть справи із підписанням Галузевої угоди.

Стосовно ж нашого Колдоговору, голова ПК констатував наступне: програма технічного переобладнання виробництва, модернізації та технологічної реконструкції підприємства реалізується не у повному обсязі. Має місце і несвоєчасне та не стовідсоткове забезпечення виробництва матеріально-технічними ресурсами, без яких трудові колективи не мають змоги якісно та повноцінно виконувати виробничі завдання. Юрій Деркач загострив увагу на тому, що керівники будь-якого рівня у кожному із структурних підрозділів підприємства в питаннях притягнення працівника до дисциплінарної відповідальності підходили об’єктивно, справедливо та неупереджено. У випадках, коли члени нашої профспілки звертаються за юридичною допомогою чи консультацією, наша правова служба постійно готова надати їх оперативно та безкоштовно. За розділом «Оплата праці» було відзначено, що зростання заробітків працівників підземної групи – момент позитивний, але лишається відкритим питання заробітної плати трудівників поверхневих служб та апарату управління. Відсутність своєчасних зрушень за цією позицією призвела до відтоку кваліфікованих спеціалістів і певного дефіциту кадрів на всіх видах робіт. Тож означене питання потребує серйозної уваги. Проаналізував Юрій Леонтыйович і охорону праці, виробничий побут, роботу з молоддю й оздоровлення трудящих та членів їхніх родин.

Потім голова цехкому ПМГУ сервісного управління з ремонту та монтажу шахтного обладнання Андрій Шавенко зачитав акт перевірки виконання Колективного договору за перше півріччя поточного року, після чого була прийнята спільна постанова розширеного засідання. До складу робочої комісії обрали нових членів замість вибулих. До протоколу засідання внесли пункт про щомісячний розгляд виконання основного документа комбінату.