Март 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Фев    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Із 10 по 13 березня в нашому місті перебувала польська делегація. До її складу ввійшли Кшиштоф Лонтка (директор управління неінвестиційних проектів адміністрації), Агнєшка Вєхнік (керівник сектора маркетингу) та Агата Патолета (керівник управління з туризму) м. Любліна. Кривий Ріг презентував свої промислові об’єкти, тож серед інших для польських гостей була організована робоча зустріч на діючу шахту «Родіна» ПАТ «Кривбасзалізрудком». Разом із ними були заступник начальника управління економіки виконкому міської ради Оксана Павлушенко, завідувач кафедри фізичної географії, краєзнавства і туризму КДПУ Володимир Казаков та директор Інституту розвитку міста Костянтин Касьяненко. Їх зустріли помічник голови правління комбінату Павло Овчар, директор шахти Костянтин Прокопчук, гірничий інженер з охорони праці відділу оперативного контролю ОП та ПБ Олександр Гетьманець. Після проведення інструктажу з охорони праці та правил поведінки під час аварійних ситуацій гості пройшли медогляд. Переодягнувшись у спецодяг та отримавши засоби індивідуального захисту, вони відправилися на ознайомчу поверхневу екскурсію. Оглянули наземні об’єкти шахти, а далі найцікавіше – спуск у шахту.

Спочатку прибули на орт-заїзд 94 осі горизонту 1390 м. Потім перейшли на орт-заїзд 86 осі цього ж горизонту, де делегацію зустрічав начальник дільниці №3 (нарізні гірничі роботи) Владислав Шапошніков. Шахтарі продемонстрували буріння шпурів, скреперування гірничої маси, кріплення гірничої виробки (останнє також було показано на дільниці №4 – начальник Олексій Пархоменко). Далі була дільниця №12 (гірничопідготовчих та нарізних робіт). Тут на штрек-колекторі 130-100 та 100-72 осей горизонту 1380 м гості мали можливість спостерігати за роботою прохідника Олександра Рудомана, який ручним перфоратором УТ-28 бурив забій. Не обійшлося і без майстер-класу, екскурсанти отримали неабияке задоволення від буріння забою. Вони з великою увагою слухали начальника дільниці Ярослава Прокопчука, який розповідав, як проходяться гірничі виробки, процес буріння та продемонстрував самохідні навантажувальні машини ST-2D і ST-2G фірми Atlas Copco. Згодом екскурсанти побачили перекидач та процес розвантаження гірничої маси. Мовного бар’єру не існувало, адже пан Кшиштоф знає українську і міг пояснити своїм колегам незрозумілі слова, хоча треба було роздивлятися на все нове, а це захоплювало, і побачене допомагало сприймати почуте. Агата Патолета розповідає:

Ми спустилися на глибину, де спостерігали, як відбувається процес буріння породи та підняття її на поверхню. Наші враження від перебування під землею більше двох годин – неоціненні, емоції переповнюють нас. Велику повагу і захоплення викликають гірники, які працюють у шахті. Вони охоче допомагали, щоб ми побачили незвичайний підземний світ та його скарби. Після підняття на копер оглянули величну панораму промислового мегаполісу. І переконалися, що Кривий Ріг – місто індустріального туризму.