Апрель 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Кілька разів на рік в учбово-курсовому центрі ПАТ «Кривбасзалізрудком» проходять навчання ті працівники комбінату, які хочуть опанувати нову робітничу професію чи підвищити свою кваліфікацію. 18 березня такі заняття розпочалися для учнів прохідників.

Упродовж місяця інженери УКЦ та фахівці з шахт викладають дисципліни з охорони праці, гірничої справи, розповідають про гірничі машини і пристрої та безпечну їх експлуатацію. Паралельно стартували практичні заняття на підземному полігоні. Інженери УКЦ Валерій Рахно та Микола Одарюк разом із інструкторами прохідницьких дільниць Володимиром Романенком (ш. «Тернівська») і Андрієм Замулою (ш. «Родіна») вчать молодь управляти гірничою технікою.

Майбутні прохідники намагаються власноруч експлуатувати скреперну лебідку, за допомогою якої проводяться очисні роботи, бурять шпури на установці передвижній буровій (УПБ), де встановлено ручний перфоратор (завдяки цій установці машина бурить у напівавтоматичному режимі і менше відчувається вібрація). Гірники знайомляться з електровозом, породонавантажувальною машиною, верстатом НКР, камерою аварійного повітропостачання. Також дізнаються, яким чином здійснюється універсальне податливе арочне кріплення; у яких випадках треба кріпити деревиною, а в яких – бетоном (залежить від тривалості експлуатації виробки). Також, учні вчаться збирати і розбирати перфоратори та виготовляти розстріл, який потім знадобиться при спорудженні полків. При проходці вертикальних виробок прохіднику необхідно побудувати три таких полки – антивібраційний, робочий, запобіжний.

Закінчиться навчання 12 квітня теоретичним екзаменом в УКЦ, а потім учні прохідників протягом чотирьох місяців практикуватимуться на підземних дільницях шахт.