Март 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Фев    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

14 вересня учасники Міжнародного туристичного форуму відвідали шахту «Тернівська», де їх зустріли помічник голови правління комбінату Павло Овчар та заступник директора шахти з охорони праці Максим Ступак. Зібралися найвідчайдушніші екстремали і туристи з різних областей України та з-за кордону, адже підземні горизонти – видовище не для людей зі слабкими нервами. Як і передбачено, гості спочатку зайшли в медпункт, щоб сестра медична виміряла тиск, а потім вони отримали вступний інструктаж з питань охорони праці, на якому Максим Олександрович довів вимоги щодо безпечного знаходження на території структурного підрозділу та у підземних умовах.

Групу супроводжували заступник начальника дільниці ВШТ Юрій Козачок, начальник дільниці №32 Олександр Хоретлєв, заступник начальника дільниці спуску-підйому Антон Царьов.

Перша позначка – горизонт 1425 метра. Мандруючи гірничими виробками, група людей дісталася до камери перекидача, де якраз проходило розвантаження вагонеток ВГ-4,5. Пізніше присутні рухалися головним квершлагом 80-ї осі горизонту 1425 метра до стовбура ш. «Сліпа-Допоміжна», щоб піднятися кліттю до горизонту 1350 метра. Діставшись туди, екскурсанти пересувалися північним польовим штреком на орт-заїзд 110-ї осі, а вже з нього – транспортною похилою виробкою на горизонт 1383 метра. Там вони спостерігали за розвантаженням самоскида і скреперуванням руди в орті 87-ї осі, а після цього подивилися, як здійснюється завантаження самоскида в орті 92-ї осі. Коли гості піднялися знов на горизонт 1350 метра, мали можливість проїхатися в пасажирських вагонах до стовбура ш. «Тернівська».

Протягом усієї зустрічі супроводжуючі коментували будь-які виробничі процеси й устаткування шахти, зокрема туристи дізналися, як зорієнтуватися, де знаходиться кліть. По-перше, треба йти на струмінь повітря, по-друге, рухатися за течією води.

Очікуючи шахтного ліфта, група осіб розмістилася у КАВСі, після чого кліть відвезла їх на нульову відмітку.

– У мене двоякі відчуття від спуску в шахту: з одного боку – це гордість за себе, що я наважилася, з іншого – повага та захоплення працею шахтарів, адже їхній труд по-справжньому важкий. Люди, які обирають таку професію – герої для мене, – говорить регіональний координатор проекту ПРОМІС Ірина Вандич (Коломия, Івано-Франківська область).

А такими враженнями ділиться експерт з питань туризму, маркетингу та піару Галина Малець (Львів):

– Насправді я вперше побувала на підземних горизонтах. Це була одна з моїх мрій. Промисловий туризм сьогодні у тренді. Просто гуляти містами вже не цікаво, хочеться більше адреналіну. Я рада, що мене запросили в Кривий Ріг. Отримала і релакс, і терапію, адже коли спускаєшся під землю на півтора кілометра, то по-іншому на все дивишся. Обов’язково рекомендуватиму подібні подорожі, тому що такі шалені емоції ніде більше не отримати.

Наостанок усі охочі відвідали капличку на території «Тернівської», а потім повернулися до готелю, щоб уже ввечері завітати у парк «Шахтарський» на фестиваль «Ніч індустріальної культури».