Керівник ПАТ «Кривбасзалізрудком» Федір Іванович Караманиць

gen1

Народився 18 квітня 1949 року в селі Стила Старобешівського району Донецької області в родині селянина. Батько – Іван Федорович, учасник Великої Вітчизняної війни, мати – Надія Іванівна.

У 1966 році Федір Караманиць вступив на навчання в Докучаївський гірничий технікум. Отримав диплом спеціаліста і в 1971-му за направленням приїжджає в Кривий Ріг.

Федір Іванович пройшов всі сходинки професійного зростання. Трудовий шлях починав кріпильником на шахті «Саксагань» рудоуправління імені Дзержинського. Через два роки був призначений заступником начальника, згодом – начальником дільниці, потім – заступником головного інженера, а з 1982 року – головним інженером цієї шахти.

Вищу освіту отримав у Криворізькому гірничорудному інституті, який без відриву від виробництва закінчив у 1990 році. З 1994 по 1997 рік працював головним інженером, потім директором шахти «Гігант» виробничого об’єднання «Кривбасруда». У зв’язку з реорганізацією цього об’єднання в Криворізький залізорудний комбінат шахта була закрита, а Федора Івановича призначили директором шахтоуправління «Родіна». У 1999 році, у зв’язку з реорганізацією шахтоуправління, – директором шахти «Родіна». З квітня 2002 року він – голова правління публічного акціонерного товариства «Криворізький залізорудний комбінат».

Федір Караманиць є автором низки публікацій з удосконалення технології підземної розробки рудних покладів і технології переробки залізорудної сировини. Має авторські посвідчення СРСР і патенти України на винаходи.У 2006 році удостоєний Державної премії України в номінації «За комплекс ресурсо- і енергозберігаючих технологій видобутку і переробки мінеральної сировини, технічних засобів їх моніторингу із системою управління і оптимізації гірничорудних виробництв».

Одружений. Разом із дружиною Валентиною Костянтинівною (педагог) виховали двох синів: Івана (1971 року народження) і Костянтина (1976 року народження). Має онуків.

Понад сорок років життя Федора Івановича Караманиць, заслуженого працівника промисловості України, повного кавалера знака «Шахтарська слава», присвячені гірницькій справі. Він пройшов шлях від кріпильника криворізької шахти «Саксагань» до керівника потужного гірничорудного підприємства. Наразі успішно очолює 9-тисячний гірницький колектив. Як керівник і фахівець користується заслуженим авторитетом. Згуртував навколо себе дієздатну команду професіоналів.

Ф. І. Караманиць – ініціатор ідеї техпереоснащення гірничорудного виробництва та впровадження нових сучасних технологій, як у підготовці блоків, так і в їх відпрацюванні. Починаючи з 2008 року, на комбінаті використовується продуктивна імпортна техніка. Підприємство вже вступило у другий етап технічної модернізації. Під керівництвом голови правління розроблена далекоглядна програма розвитку підприємства до 2025 року, яка здатна істотно підвищити результативність роботи шахтарського колективу і забезпечити його гарантованою перспективою. Курс обраний вірно, про що свідчить суттєве зростання обсягів, як у капітальному будівництві, так і у видобутку залізної руди.

 

Нагороди керівника ПАТ «Кривбасзалізрудком» Федора Івановича Караманиць