Апрель 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

У структурних підрозділах ПАТ «Кривбасзалізрудком» систематично проводяться навчання та тренування персоналу з цивільного захисту, аби підготувати працівників до дій при виникненні надзвичайної ситуації, пожежної небезпеки, надання долікарської допомоги постраждалим. Одне з таких протипожежних об’єктових тренувань (ПТ) відбулося 22 квітня на шахті «Тернівська». Організатором було призначено начальника служби з питань НС та ЦЗ шахти «Гвардійська» Володимира Чорнобривця. До складу учасників ПТ увійшли штаб керівництва тренування, спеціалісти пожежно-рятувального підрозділу, працівники та диспетчер шахти і формування ЦЗ (ланка пожежогасіння, медична ланка).

О 9 годині відбувся збір працівників у кабінеті головного інженера, де проходила контрольна перевірка готовності служб шахти та ланок ЦЗ до проведення тренування. Начальник дільниці вентиляції Надія Бобрикова зачитала наказ і оголосила порядок проведення ПТ. Володимир Чорнобривець теоретично відпрацював дії керівного складу шахти у випадку виникнення пожежі та перевірив знання співробітників.

О 10.00 відбулася подача ввідної «Пожежа у приміщенні адміністративно-побутової будівлі шахти «Тернівська» і організація роботи служби оповіщення. Після цього робітники структурного підрозділу миттєво евакуювалися на подвір’я і викликали черговий караул ПРП. Споруду одразу знеструмили й приступили до локалізації пожежі.

Під час заходу сестра медична поверхневого медпункту розповіла, які дії треба проводити при опіку постраждалому. Спочатку необхідно викликати швидку допомогу, а потім прибрати одяг від місця ураження, обробити рану холодною або кімнатної температури водою протягом 20 хвилин і просушити шкіру, накласти стерильний бинт і дати знеболювальний засіб.

Провідний інженер з ПБ відділу ОП та ПБ комбінату Василь Великий наголосив, що під час загоряння будівлі треба негайно повідомити про надзвичайну подію як диспетчеру, так і пожежно-рятувальному підрозділу. Він розповів про використання порошкових та вуглекислотних вогнегасників. А також зазначив, що з початку 2021 року в Україні сталося близько 25 тисяч пожеж, на яких загинули 700 осіб.