Октябрь 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Сен    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

За працівниками, які виконують свій військовий обов’язок, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві. Слід також зазначити, що на час виконання працівниками обов’язків з територіальної оборони у робочий час, їм також гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку відповідно до частини першої статті 119 КЗпП України. АТ «Кривбасзалізрудком» виплачує середню заробітну плату зазначеним працівникам, тим самим сумлінно виконує цей соціальний обов’язок в повному обсязі. Так, починаючи з 24.02.2022 (день оголошення воєнного стану) підприємством виплачено на користь працівників, які захищають Батьківщину, виконуючи свій військовий обов’язок, середню заробітну плату на загальну суму у розмірі понад тридцяти мільйонів гривень.

На період хвороби та/або травми під час виконання працівниками військових обов’язків, останнім продовжується оплата середнього заробітку. Оскільки їм виплачується середня заробітна плата, а трудові зобов’язання не виконуються, то у випадку хвороби та/або травми чи з інших причин в них не настає втрата працездатності. Як наслідок, оплата лікарняних листків за цей період провадиться не підприємством, а ЗСУ.

Водночас на підприємстві діє договір добровільного медичного страхування з АТ «Страховою компанією «Країна», за умовами якого при настанні страхового випадку із застрахованою особою – працівниками підприємства, страхова компанія здійснює медичне забезпечення. Умови зазначеного договору розповсюджуються на всіх застрахованих трудівників підприємства, у тому числі і на тих, хто перебуває у лавах збройних силах України та тероборони. Тому, якщо Ви чи Ваші рідні, які зараз перебувають на службі і не застраховані, Ви можете подати заяву про страхування.

Щодо питання призначення допомоги по листках тимчасової непрацездатності ситуація вирівнюється. Так, з початку війни портал ПФУ не працював, як наслідок, підприємство тимчасово не мало можливості отримувати своєчасно інформацію про створені е-лікарняні. Лише 18.03.2022 Електронний реєстр листків непрацездатності Пенсійного фонду України відновив свою роботу у повному обсязі. Всі е-лікарняні, які були недоступні через технічні причини, на сьогодні опрацьовані.

На комбінаті комісія із соціального страхування виконує свою роботу. Так, у період з 03.03.2022 до 12.05.2022 було проведено 10 засідань комісій. Розглянуто 3770 е-листків тимчасової непрацездатності, з яких 3689 – передані на оплату; 81 – відмовлено (основними причинами відмови стало знаходження в стані алкогольного сп’яніння; переведення на легку працю; факт оплати паперового листка тимчасової непрацездатності; працівник виконував трудові функції в період відкритого лікарняного). Ще за 11 листками тимчасової непрацездатності вирішуються питання призначення допомоги.

Разом переможемо! Слава Україні!

Голова комісії із соціального страхування –

директор з виробництва Олександр Меланіч