Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

7 липня 2022 року на запрошення комісії із соціального страхування комбінату було проведено спільне з фахівцями Пенсійного фонду України та Фонду соціального страхування України обговорення проблемних питань, що виникають у зв’язку із розглядом та призначенням матеріальної допомоги з тимчасової втрати працездатності.

Вже рік Україна працює з електронними листками непрацездатності, і, згідно з попереднім планом, уже сьогодні 100% випадків тимчасової непрацездатності мали б посвідчуватися виключно цифровими методами. Проте, війна внесла свої корективи до планів. Зважаючи на це, перехідний період для використання електронних і паперових документів було продовжено. Зараз в АТ «Кривбасзалізрудком» надходять як паперові, так і електронні листки тимчасової непрацездатності. Усі вони розглядаються комісією із соціального страхування.

За минулий рік істотно була доопрацьована платформа Пенсійного фонду, яка містить сервіс е-лікарняних, що дозволило автоматизувати процеси вивантаження та аналізу даних е-лікарняних.

З’явилися і новації – необхідність зміни категорії медичного висновку (із загального захворювання на професійне та навпаки), а також видання паперового лікарняного на один з періодів звільнення від праці протягом одного періоду непрацездатності (декілька днів протягом одного випадку захворювання), розрахунок страхового стажу (істотно відрізняється від трудового стажу).

Рекомендації з вказаних питань нам надавали Світлана Лашкова, заступник начальника управління інформаційних систем та електронних реєстрів – начальник відділу методології та контролю за використанням даних інформаційних систем та електронних реєстрів ГУ Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, а також Олексій Пахомов, заступник начальника зазначеного підрозділу. Корисну інформацію та необхідні роз’яснення надавала начальник відділу по роботі зі страхувальниками Криворізького відділення УВД Фонду соціального страхування України у Дніпропетровській області Олена Думяк.

Підсумовуючи наше двогодинне спілкування, хочу вчергове закликати усіх – реєструйте свої власні кабінети на порталі Пенсійного фонду – це дозволить Вам перевірити коректність відомостей про Вас, Ваше місце роботи, Ваш страховий стаж, інші персональні відомості, що ідентифікують Вас із роботодавцем. Також це, за необхідності, дозволить своєчасно скоригувати неправильні відомості – адже протягом 7 днів лікар ще може внести зміни до попередніх записів.

Обнадійливою є інформація про завершення обміну відомостями між реєстрами, що дозволила оновити відкориговану інформацію про категорію захворювання для п’яти наших колег, щодо яких підприємство подавало заявки на фінансування з початку січня цього року. На жаль, ще щодо двох колег нам доведеться звернутися до медичного закладу, який всупереч методичним роз’ясненням МОЗ після видачі паперового бланка лікарняного наступні періоди хвороби оформлював е-лікарняними.

Дякую за участь представникам трудових колективів підприємства, а також очільникам профспілок комбінату – голові ПО ПМГУ Юрію Деркачу та в.о. голови ППО НПГУ Юрію Самойлову.

Від себе додам – сервіси цифрової держави стають доступнішими для нас, до них варто лише долучатися і користуватися їхніми перевагами.

Голова комісії з соціального страхування, директор з виробництва

Олександр Меланіч