Апрель 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Учбово-курсовий центр Криворізького залізорудного комбінату – це кузня кадрів та чудовий майданчик для проведення екскурсій як пізнавального характеру, так і для підготовки кваліфікованих робітників гірничих професій. Тому на підземному полігоні можна частенько зустріти школярів, здобувачів освіти та студентів. Цього разу до нашого центру завітали вихованці Криворізького професійного гірничо-технологічного ліцею, які опановують професію «Електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування. Машиніст електровоза. Прохідник», на чолі з майстром виробничого навчання Євгенією Соломатіною.

Начальник центру Оксана Бондаренко презентувала гостям наше підприємство. Провідний інженер Валерій Рахно та інженер з підготовки кадрів Ігор Терновський розповіли про особливості роботи в шахті та детально зупинилися на обов’язках основних гірничих фахів. Уявити реальну картинку підземного світу допомогли навчальні фільми про комбінат та про трудові будні гірника очисного забою.

Після того, як інженери УКЦ провели інструктаж, на майбутніх шахтарів чекав полігон, який нагадує справжню шахту з гірничими виробками. Перше, що побачили хлопці у мінішахті – це скреперна лебідка, яка призначена для транспортування гірничої маси. Далі вони оглянули станок НКР для буріння глибоких свердловин, електровоз з вагоном та навантажувальну машину. Потім здобувачі освіти ознайомилися з комплексом висхідних, арковим кріпленням, переносною буровою установкою. Дізналися, для чого в шахті побудовані камери аварійного повітропостачання. Жодний куточок полігону не залишився поза увагою допитливих хлопців, які були в захваті від екскурсії.

Після усього побаченого на власні очі гості активно задавали фахівцям центру питання щодо гірничого обладнання та особливостей підземної роботи в цілому.