Май 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Кожен фахівець великого промислового підприємства повинен раз на 3-5 років проходити підвищення кваліфікації та навчання з питань охорони праці, аби поповнювати свої знання, розширювати їх, бути готовим до різних виробничих ситуацій. Саме тому спеціалісти структурних підрозділів нашого комбінату в кількості 25 осіб у листопаді навчалися в Центрі технічної освіти робітників (ТОВ «ЦТОР» Кривий Ріг).

Викладачі центру читали лекції з дотримання норм законодавства України з охорони праці, системи управління та організації роботи з ОП, основ електробезпеки, пожежної безпеки, надання домедичної допомоги у разі нещасного випадку на виробництві тощо. Після теорії розпочалися практичні завдання – тести на комп’ютерах, де можна було ще раз себе перевірити на обізнаність у тій чи іншій темі, відпрацювати цей матеріал (як в режимі самопідготовки, так і в режимі пробного тестування). Відповідно до наказу Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області, перевірка знань здійснюється відповідною комісією, до складу якої увійшли: голова комісії, в.о. заступника управління – начальник відділу нагляду у гірничодобувній промисловості у м. Кривий Ріг управління гірничого нагляду, нагляду в промисловості та на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області Максим Кудін, головні державні інспектори цього ж відділу – Оксана Плескун та Марина Соловйова, заступник директора ТОВ «ЦТОР» Юлія Василенко.

Подібні курси для посадових осіб та спеціалістів проводяться один раз на три роки, як того вимагає чинне законодавство та «Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці». Викладачі ТОВ «ЦТОР» подають теоретичний матеріал, а фахівці Головного управління Держпраці здійснюють перевірку знань спеціалістів.

Директор центру Олена Малунова наголошує, що заняття продуктивні, важливі для працівників будь-якого підприємства. Організація навчання проходить з урахуванням галузевих нормативно-правових актів охорони праці, що більш наближає до фактичних реалій виробництва. У центрі є лекційні аудиторії та комп’ютерні класи, оснащені навчально-контрольною програмою НВП «ПРОТЕК» автоекзаменатор «Охорона праці», де кожен може готуватися до перевірки знань у режимі самопідготовки. Навчання з питань охорони праці відбувалося з відривом від виробництва згідно з робочим навчально-тематичним планом.  

Працівникам, які під час перевірки знань виявили задовільні результати, видадуть посвідчення про перевірку знань з питань охорони праці. До кінця року ще три групи, тобто 75 фахівців нашого підприємства мають пройти курсове навчання з ОП.