Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

«Дії органів управління та сил цивільного захисту шахти під час виникнення пожежі у приміщенні дільниці забезпечення виробництва» – саме такою була тема протипожежного об’єктового тренування, яке відбулося 24 лютого на шахті «Тернівська». Його організував начальник служби з питань надзвичайних ситуацій і цивільного захисту (НС і ЦЗ) шахти Михайло Краснобородько. До участі долучилися штаб керівництва тренування, диспетчерська служба, формування ЦЗ (ланка пожежогасіння, медична ланка), працівники та пожежно-рятувальний підрозділ добровільної пожежної охорони комбінату.

На початку тренування через умовне загоряння приміщення диспетчер шахти викликає пожежно-рятувальний підрозділ, оповіщає командира ланки пожежогасіння, керівництво шахти і диспетчера комбінату про виникнення надзвичайної ситуації. Працівники енергослужби своєю чергою знеструмлюють об’єкт, ланка пожежогасіння за допомогою первинних засобів пожежогасіння приступають до ліквідації пожежі і зустрічають пожежно-рятувальний підрозділ. Рятувальники оперативно встановили пожежний автомобіль на пожежний гідрант, проклали магістральну та робочу рукавні лінії. Під час локалізації пожежі ланка газодимозахисної служби виявила постраждалого і допомогла йому покинути задимлене приміщення. Передавши його працівникам медичної служби для надання першої домедичної допомоги, продовжили гасити пожежу до її повної ліквідації.

Водночас працівники медичної служби проводили реанімаційні заходи та накладали пов’язку потерпілому, детально пояснюючи кожен свій рух при наданні першої домедичної допомоги у разі опіків, отруєння, зупинки серця чи втрати свідомості.

Трохи пізніше начальник служби з питань НС і ЦЗ шахти Михайло Краснобородько та начальник пожежно-рятувального підрозділу Юрій Курбацький проводили заняття з практичного використання первинних засобів пожежогасіння, розповідали про види вогнегасників та дали можливість усім учасникам тренування спробувати власноруч застосувати вогнегасник, аби завжди бути готовим до дій у надзвичайних ситуаціях.

Протягом тренування було досягнуто злагодження в роботі диспетчерів, керівного складу, особового складу формувань ЦЗ та персоналу при виникненні пожежі, а також відпрацьовано практичні дії формувань ЦЗ та персоналу у разі виникнення пожежі. Насамкінець заходу відбулося підбиття підсумків зі штабом керівництва, командирами, ланками ЦЗ та проведеному тренуванню поставлено оцінку «добре».