Апрель 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

У зв’язку з повним переходом України до формування електронних листків тимчасової непрацездатності в АТ «Кривбасзалізрудком» з 1 листопада 2021 року було припинено діяльність комісій із соціального страхування, які працювали у структурних підрозділах.

Наразі рішення про призначення чи відмову у призначенні матеріального забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності приймаються єдиною комісією із соціального страхування, діяльність якої охоплює абсолютно всі підрозділи підприємства. Вказана комісія, яка сформована на паритетних умовах із рівної кількості представників адміністрації та профспілок підприємства, приймає рішення шляхом голосування. Головою комісії із соціального страхування АТ «Кривбасзалізрудком» обрано Олександра Меланіча – директора з виробництва, заступником є Юрій Деркач – голова ПО ПМГУ ПАТ «Кривбасзалізрудком». Форма роботи – засідання, що проводяться щочетверга о 10 годині за адресою вул. Симбірцева 1-А.

Оскільки листки тимчасової непрацездатності формуються засобами програмного забезпечення в Електронному реєстрі листків непрацездатності, функціонал якого наразі вже дозволяє певною мірою автоматизувати перенесення відомостей з електронного кабінету страхувальника АТ «Кривбасзалізрудком» на сайті Пенсійного фонду, то особливою проблемою стало виявлення та усунення розбіжностей у відомостях і датах.

Непоодинокими є випадки, коли дати, які лікарі повідомили пацієнтам як дати відкриття, продовження чи закінчення непрацездатності не сходяться із датами, що вказані в е-лікарняних. Звідси проблеми пов’язані не лише з їх правильною оплатою, але і з підтвердженням поважності причин відсутності на роботі. Адже працівники підприємства, які були відсутні на роботі і щодо яких немає відомостей про лікарняні, не лише не отримають оплати за час відсутності, але й ризикують бути звільненими за прогул.

До теперішнього часу тривають технічні налагодження співпраці між лікарнями, Національною службою здоров’я України та Пенсійним фондом України.

Проте, часто розв’язання технічних питань залежить і від нас самих, як осіб, котрі звертаються за медичною допомогою. Тому будьте уважними та контролюйте особисто правильність ваших контактних даних, наведених у медичній декларації, укладеній з лікарем, правильність ідентифікаційного коду (ув’язка усіх даних відбувається за ознакою ідентифікаційного коду), забезпечте собі доступ до інформації про ваші е-лікарняні. Зареєструвавшись на сайті Пенсійного фонду України, ви отримаєте доступ до особистих кабінетів, що містять відомості про е-лікарняні. Це допоможе отримувати своєчасну та правдиву інформацію, оперативно вживати заходів щодо її коригування. Ефективним способом врегулювання питань, що виникають під час роботи з е-лікарняними, являються звернення на гарячу лінію Пенсійного фонду (щодо функціонування кабінету страхувальника на порталі електронних послуг та роботи у ньому з е-лікарняними): 0-800-503-753.

Зауважте, медичні висновки, які на ваші прохання можуть роздрукувати лікарі, не є документами про тимчасову непрацездатність та навіть не містять відкритої інформації про особу, котра зверталася за медичною допомогою. Вони не підтверджують право на отримання лікарняних чи на перенесення відпустки. Єдиним документом на підтвердження цього будуть е-лікарняні, які за необхідності ви можете роздрукувати самостійно з особистого електронного кабінету на сайті Пенсійного фонду України.

Із запитами щодо роботи комісії з соціального страхування АТ «Кривбасзалізрудком» можна звертатися за електронною адресою: dgr5.jur@krruda.dp.ua. Також ваші питання можна надсилати до редакції газети «Шахтар Кривбасу», на шпальтах якої надається офіційна інформація підприємства.