Октябрь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Сен    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

14 червня в Державному університеті економіки і технологій відбулося розширене засідання ради соціального партнерства в галузі професійно-технічної освіти, адаптації розвитку інституту наставництва та адаптації молоді до умов виробництва за участю представників адміністрації та кращих наставників підприємств і навчальних закладів Кривбасу, Центру зайнятості, навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області, громадських діячів. Під час зустрічі відбулося підбиття підсумків громадського конкурсу «Краще підприємство – замовник кадрів року» у номінації «Кращий наставник за дуальною формою навчання на виробництві». Організаторами заходу виступили Криворізька міська організація ПМГУ та керівництво проєкту «Соціальне партнерство в дії».

Розпочалася зустріч з відвідування музею російсько-української війни (до 2022 року – музей АТО). На початку екскурсії присутні вшанували хвилиною мовчання всіх загиблих воїнів, які віддали своє життя за наше мирне майбутнє. Потім вони ознайомилися з багатьма експонатами – фотографіями загиблих криворізьких Героїв, їхніми особистими речами, боєприпасами, елементами екіпірування, сучасною зброєю, прапорами з підписами, колекцією шевронів бригад, батальйонів та підрозділів, засобами захисту тощо. Кожна річ у музеї має свою історію, свій запах. Екскурсовод Тетяна Куц розповіла гостям про історію заснування музею, загиблих Захисників, яких вже немає серед нас, та показала куточок вшанування.

Потім гості закладів відвідали одну з аудиторій ДУЕТ, де відбулося привітання і відзначення переможців конкурсу. Першим до присутніх з вітальним словом звернувся ректор навчального закладу, професор, доктор технічних наук Андрій Шайкан, який подякував за працьовитість, сумлінність, любов до обраної справи та активне впровадження серед здобувачів освіти дуальної форми навчання, що дозволяє студентам опановувати навички і здобувати досвід у виробничих умовах. За його словами, потужна промисловість Кривбасу є базою економіки, завдяки чому розвиваються і розквітають наші місто, область та країна. Наостанок промови побажав плідної праці та успіхів.

Голова Криворізької міської організації ПМГУ Анатолій Макаренко відзначив важливість діяльності великих і малих промислових підприємств, навчальних закладів та подякував трудовим колективам і педагогам за сумлінну та віддану працю, яка вкрай важлива в умовах повномасштабної війни. Також торкнувся питання навчання жінок чоловічим професіям через нестачу кадрів в умовах війни.

Виступали також Голова ГС «Кривий Ріг – рідне місто» Дмитро Степанюк, керівник проєкту «Соціальне партнерство в дії», методист НМЦ ПТО у Дніпропетровській області Віталій Сапіга, заступниця керівника Центру зайнятості Віта Лобанова, директриса Криворізького професійного гірничо-технологічного ліцею Тетяна Стойчик, які дякували наставникам за передачу знань, умінь і навичок молодому поколінню. На зустрічі порушувалися питання підготовки робітничих кадрів, дефіцит робочих рук, дуальної форми навчання, інституту наставництва у сьогоденних умовах.

Від Криворізького залізорудного комбінату слово мав помічник голови правління із соціальної та інформаційної політики – начальник служби інформації Єгор Фурсов. Він говорив про підписання угод між підприємством та базовими навчальними закладами про підготовку здобувачів освіти за дуальною формою навчання, що є ефективним в опануванні необхідних навичок для молоді, яка опановує робітничі професії гірничо-металургійного профілю.

Тема підготовки молодих робітників є актуальною для нашого міста, де діє чимало промислових підприємств. Особливо зараз через нестачу робітничих кадрів в умовах війни це питання є дуже актуальним. На Криворізькому залізорудному комбінаті існує понад 1 000 вакансій різного профілю. За підсумками 2023 року на підприємство працевлаштувалися 52 випускники базових професійно-технічних та фахових передвищих навчальних закладів. Зараз на наших шахтах та в управлінні залізничного транспорту проходять виробничу практику 29 студентів, які отримують заробітну плату. Після закінчення закладу ми готові їх офіційно працевлаштувати на наше підприємство. Ми розуміємо: для того, щоб була перспектива ефективної діяльності комбінату, для того, щоб ми могли сплачувати податки, нам необхідно працювати і розвиватися.

Хочу подякувати наставникам Криворізького залізорудного комбінату та інших підприємств за прагнення навчити молодь, розвивати її та надати розуміння, що таке робоча професія. Дуже дякую Анатолію Макаренку за організацію засідання з нагородженням наших наставників для молоді, яке проходить вже третій рік поспіль. Бажаю усім міцного здоров’я, сил, терпіння, наснаги і мирного неба! – завершив Єгор Сергійович.

Цього дня було відзначено понад 25 представників підприємств та навчальних закладів. Так, за опіку над здобувачами освіти ЗП(ПТ)О за дуальною формою навчання, передачу їм знань, умінь та навичок в організації робочого місця та виконання вимог відповідно до навчальних планів і програм, нових стандартів з професій під час проходження молоддю виробничої та технологічної практики дипломами конкурсу «Краще підприємство – замовник кадрів року» у номінації «Кращий наставник молоді за дуальною формою навчання здобувачів освіти на підприємстві» було нагороджено 5 працівників АТ «Кривбасзалізрудком». Це – кріпильник дільниці №36 шахти «Тернівська» Ігор Терепа, начальник дільниці №32 шахти «Козацька» Михайло Модало, машиніст бурової установки дільниці №21 шахти «Покровська» Костянтин Фортуна, електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування дільниці №32 шахти «Криворізька» Максим Буря, електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування ремонтного цеху управління залізничного транспорту Микола Ніколенко. Завершився захід спільним фото на пам’ять.

Вітаємо всіх переможців конкурсу зі здобутими нагородами і бажаємо успішної та безпечної праці, кар’єрного зростання та гірницької удачі!