Декабрь 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Ноя    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Фестиваль «Ніч індустріальної культури» вже став одним із найулюбленіших і наймасштабніших заходів для криворіжців, які проявляють значний інтерес до промислових об’єктів. Саме на ньому діти, молодь і дорослі знайомляться зі справжньою гірничою технікою, оглядають виставки багатьох художників і фотографів, відвідують майстер-класи, перевіряють свої знання у вікторинах і конкурсах тощо. Цьогоріч екскурсанти виявили бажання завітати до учбово-курсового центру АТ «Кривбасзалізрудком».

21 серпня група охочих містян у кількості 19 осіб відвідала УКЦ, який є кузнею робітничих кадрів для нашого комбінату. Їх зустріла начальник Оксана Бондаренко, котра розповіла школярам та молоді про гірничодобувне підприємство, його особливості й напрямки роботи. Присутні дізналися, які робітничі професії є потрібними на Криворіжжі та в яких умовах працюють шахтарі.

Провідний інженер Валерій Рахно розказав про діяльність АТ «Кривбасзалізрудком», принципи роботи підземних робітників та навчання працівників підприємства в УКЦ. Присутні переглянули відеофільм про комбінат та його участь в індустріальному туризмі.

Пізніше Валерій Абрамович провів інструктаж, після якого гості відвідали, так звану, мінішахту. Там вони ознайомилися з гірничим обладнанням – скреперною лебідкою, за допомогою якої гірники очисного забою скреперують руду, перфораторами, якими прохідники бурять шпури, станком НКР для буріння глибоких свердловин. У полі зору були навантажувальна машина, електровоз з вагоном, комплекс для проходки висхідних, аркове кріплення, камера аварійного повітропостачання. Екскурсанти одягали шахтарські каски й фотографувалися біля уподобаних «локацій». Молодь цікавилася умовами праці, обов’язками гірників та їхньою заробітною платою. Послухавши фахівців УКЦ і побувавши на полігоні, зробили висновок, що шахтар – нелегка, але поважна професія.