Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Часто життя людини в екстремальній ситуації залежить від елементарних знань правил безпеки й уміння керувати собою, тому в структурних підрозділах Криворізького залізорудного комбінату систематично проводяться навчання, тренування та додаткові заняття з цивільного захисту. Саме на них працівники вчаться вчасно реагувати на надзвичайні ситуації, порядку евакуації людей і матеріальних цінностей, гасінню пожежі, наданню долікарської допомоги постраждалим.

Так, 29 червня на «Гвардійській» за ініціативою керівництва шахти відбулося додаткове тренування з цивільного захисту. Його організатором виступив начальник служби з питань НС та ЦЗ Володимир Чорнобривець. У навчальному класі зібралися інженерно-технічні спеціалісти та робітники різних відділів та дільниць. На початку зустрічі старша сестра медична дільниці медичної служби Наталія Бойко розповіла присутнім про опіки та перегрівання організму, їхні наслідки і першу допомогу при ураженні сонячними променями. Вона зазначила: коли спека сягає понад 30-35°C, тоді рекомендовано обмежити час роботи людей на сонці до 4-х годин.

Також мова йшла про комах, які так поширені у літній час. Вони є носіями збудників інфекційних хвороб і небезпечні для людей та тварин. У лісах і паркових зонах України наприкінці травня й на початку літа слід остерігатися кліщів, найкращий спосіб – носити одяг з цупкої тканини, через яку вони не здатні проникнути. Якщо кліщ неглибоко заліз під шкіру, то ділянку треба змастити олією чи вазеліном. Рідина перекриє комасі доступ до повітря і вона загине або спробує вилізти. Якщо ж кліщ сам не відчепився, треба взяти його пінцетом, обгорнутим марлею і повільно викрутити. Укуси бджіл та ос також є небезпечними для людей: можливе підвищення температури тіла, судоми та непритомність, тому як перший засіб допомоги постраждалим рекомендовано покласти холодний компрес на голову, випити таблетку димедролу чи діазоліну та викликати лікаря.

Заступник директора з охорони праці Сергій Легедзовський повідомив працівникам про те, що чадний газ не має запаху, безбарвний і його неможливо відчути. Він виділяється при загорянні палива через недостатню кількість кисню, через погану роботу витяжок та у забитих димарях. При легкому ступені отруєння спостерігається шум у вухах, важкість і пульсація в голові, біль та потемніння в очах, запаморочення, нудота, відчуття спраги, загальна тривога та тремтіння у тілі. При середньому – людина може втратити свідомість, але коли її винести на свіже повітря, вона приходить до тями. Головною ознакою цього ступеня отруєння є почервоніння обличчя, висока температура тіла. У тяжких випадках настають судоми, втрата свідомості, кома.

Про пожежне спорядження ПРП і гасіння загорянь різними способами розповів заступник начальника пожежно-рятувального підрозділу добровільної пожежної охорони комбінату Микола Тесленко. Також він наголосив, що на нашому підприємстві застосовуються 2 види вогнегасників – порошкові й вуглекислотні.

Начальник служби з питань НС та ЦЗ Володимир Чорнобривець закцентував на тому, що купальний сезон у спекотну пору року розпочався, проте у Кривому Розі на даний час у міському секторі жодна водойма не отримала паспорт, що дає право відпочивати на воді. Тому працівники комбінату можуть оздоровитися на базі відпочинку «Сонячна», яка має для цього усі дозволи. А на закріплених берегових територіях за підприємством, згідно з розпорядженням помічника голови правління з питань НС, ЦЗ і МР Сергія Маловічка, встановлені таблички «Купатися заборонено». Володимир Чорнобривець закликав дотримуватися правил поведінки на воді та застеріг працівників бути обережними й не залишати без нагляду дітей, які плавають у водоймах.

Після теорії розпочалася практична частина: всі учасники тренувань мали змогу випробувати порошковий вогнегасник і загасити умовну пожежу.