Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Таким серйозним кроком для молодих трудівників нашого комбінату стає щорічний конкурс «Кращий молодий працівник за професією», який проходить під егідою молодіжної ради й адміністрації нашого підприємства. А оскільки виробнича діяльність Криворізького залізорудного здебільшого визначається роботою підземної групи: прохідників, машиністів бурової установки та гірників очисного забою (саме на їхню долю припадає левова частка розробки рудних полів наших шахт), то й конкурсна програма для цього «покоління next» комбінату має бути і насиченою, і мотивуючою до подальшого професійного розвитку.

Цікаво, що цьогорічні змагання для представників перерахованих професій розпочалися саме з практичної частини, котра за відповідним розкладом пройшла безпосередньо на підземних горизонтах профільних структурних підрозділів нашого підприємства. Там рівні конкурували з рівними та виборювали першість у тих, із ким працюють пліч-о-пліч. Усі учасники цих виробничих перегонів мали ділом довести, що вони дотримуються вимог охорони праці, грамотно експлуатують професійне обладнання та техніку, аби зрештою стати кращими із молодих шахтарів.

Представники проходок ШБУ (Дмитро Кузьменко, дільниця №2 ш. «Тернівська», Сергій Тарарін, дільниця №10 ш. «Родіна», Сергій Шардуба, дільниця №8 ш. «Октябрська» та Сергій Кротенко, дільниця №6 ш. «Гвардійська») вправлялися у профмайстерності в ніші стрілочного переводу головного квершлагу ш. «Октябрська» горизонту 1340 метра. Їм необхідно було відбурити по 3 шпури глибиною 1,3 метра за допомогою ручного перфоратора YT-28. Швидко із завданням упорався прохідник С. Шардуба (стаж роботи у професії – 12 років). Здавалося б, досвід визначає все, але С. Тарарін (трудиться лише 1 місяць), хай і на декілька секунд, проте випередив досвідченішого колегу. Утім за практичну роботу кожного із цієї четвірки члени конкурсної комісії поставили оцінку «добре».

Прохідники усіх шахт нашого підприємства змагалися у домашніх умовах. Групи конкурсантів мали абсолютно рівні стартові можливості. На ш. «Родіна» троє учасників, за умов однакової фактичної міцності порід, за заліковий час (від 12 до 16 хвилин) перекрили норми виробітку. Сергій Пирогіч дав 102 відсотки, Дмитро Соловйов – 103, Олег Салмін – 108 від нормативних вимог. На ш. «Октябрська» усі фахівці (Сергій Ласкавий, Михайло Плотніков та Сергій Бєляєв) за однаковий час відбурили по 3 півтораметрові шпури і перевиконали норми виробітку на 1,1 відсотка. У результатах «гвардійців» (Андрій Мещенко, Віктор Горобець і Олександр Білоус) різняться лише фактичні витрати часу на буріння та фактична швидкість цього процесу. А от згадані раніше норми перевищено на 11,6 відсотка. Прохідники «Тернівської» (Валерій Павлов і Костянтин Поліщук) також відпрацювали з однаковими результатами. Норми ж виробітку ними було перевиконано на 2,5 відсотка.

Машиністи бурової установки у практичній частині конкурсу також боролися за право називатися кращими молодими професіоналами на рідних шахтах. На крайньому півдні рудного поля нашого комбінату (ш. «Родіна») виконання норм виробітку Олександром Буйваленком склало 109 відсотків, Віктором Кривенком – 104, Дмитром Козаковим – 100 відсотків. На «Октябрській» результат роботи МБУ – Миколи Осадчого, Олександра Мороза та Костянтина Фортуни був однаковим – 101,3. На «Гвардійській» виконання зазначених норм склало 108 відсотків і у Дмитра Маркушева, й у Єгора Портечка та Сергія Шегеди. Обидва конкурсанти «Тернівської» – Андрій Плахтир і Станіслав Гришко виконали норми виробітку на 101,9 відсотка.

Гірники очисного забою мали здійснювати роботи, пов’язані із дробленням та випуском руди за допомогою скреперування. Слід сказати, що й тут результати за перерахованими раніше позиціями не лише відповідали плановим і професійним вимогам та правилам безпечної праці, але при виконанні норм виробітку, серйозно перевищували необхідні показники.

Цьогоріч у конкурсі взяли участь ГРОЗи: Валентин Ільєнко, Андрій Репешко (ш. «Тернівська»); Юрій Батура, Радіон Кілініч, Ярослав Шевчук, Олександр Іваненко (ш. «Гвардійська»); Павло Трофімов, Валентин Кулик, Микита Лимар (ш. «Октябрська»); Віктор Маглена, Сергій Устименко та Віталій Казаков (ш. «Родіна»).

24 жовтня в УКЦ зібралися усі учасники на теоретичну частину конкурсної програми. Раніше вони вже довели на практиці право зватися кращими за своєю професією. Цього разу у білетах містилися як запитання вузькоспеціальні (відповідь на які міг дати лише фахівець, знайомий із відповідною частиною технологічного процесу), так і ті, що їх має знати кожен працівник, пов’язаний із підземною розробкою корисних копалин (у нашому випадку – залізної руди): вимоги нормативних документів з охорони праці, користування засобами індивідуального захисту, склад рудничної атмосфери, порядок проходження медоглядів тощо. Маємо сказати, що молоді підземники, котрі боролися за звання «Кращий за професією», готувалися до відповідей без зайвого поспіху, а при спілкуванні із представниками комісії залишалися впевненими й спокійними.

Позитивні результати конкурсу серед прохідників того дня святкували: Сергій Ласкавий (ш. «Октябрська»), Олег Салмін (ш. «Родіна») та переможець – Сергій Шардуба (ШБУ). Серед машиністів бурової установки тріумфували Сергій Шегеда, Єгор Портечко (ш. «Гвардійська») та Олександр Буйваленко (ш. «Родіна»), котрий і став першим. Поміж ГРОЗів – Валентин Ільєнко (ш. «Тернівська»), Сергій Устименко (ш. «Родіна»). Кращим же у цій професії визнано Юрія Батуру (ш. «Гвардійська»).

Кожен із них отримав подарунок і відзнаки від молодіжної ради комбінату. Також переможці та призери конкурсу одержать грошову премію й відповідний запис про цей здобуток у свої трудові книжки.