Октябрь 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Сен    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Копри шахт АТ «Кривбасзалізрудком» – це наша сила, міць та гордість. Криворізькі ейфелеві вежі майорять високо у небі, іноді сягаючи заввишки 100 метрів. Саме з них відкриваються мальовничі промислові пейзажі регіону. Ці споруди є об’єктами промисловості і урбаністики, а для майбутніх поколінь – вони матимуть і історично-культурне значення, тому вдале їхнє позиціювання сьогодні є вкрай важливим.

Для того, щоб змінити назви промислових об’єктів, що пов’язані зі згадуванням відносин з країною-агресором, на підприємстві була створена тимчасова робоча група з перейменування назв підрозділів та об’єктів АТ «Кривбасзалізрудком» під керівництвом директора з капітального будівництва Анатолія Штельмаха. До складу робочої групи увійшли представники структурних підрозділів та профспілок, а також відомі та фахові знавці міської історії – заступник директора Криворізького історико-краєзнавчого музею Олександр Мельник, краєзнавці Людмила Похитун та Едуард Дворчук.

Під час першої наради Анатолій Штельмах зауважив, що переважна більшість шахт перейняла назву головного стовбура, через який подається повітря у відповідну шахту. Також він наголосив на необхідності обговорення опрацьованих пропозицій у трудових колективах структурних підрозділів. Спираючись на багатий історичний досвід, гості запропонували декілька варіантів назв, пов’язаних з іменами будівельників промислових споруд, власників земель, колишніх гірничих інженерів та багатьох інших видатних особистостей. Також пригадали старі назви колишніх рудників та населених пунктів, де з початку розробки родовищ мешкали гірники.

Перейменування та питання ідентифікації назв промислових споруд – це вкрай важливі та актуальні для міста події, особливо у цей історично відповідальний час.