Апрель 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

«Le Маршрутка» – програма, яка подає свіжу порцію захопливих телесюжетів про поїздки українськими містами, обираючи найкращі маршрути. Вона транслюється на Новому каналі та розповідає про місцеве населення, традиції й світогляд людей, промислові об’єкти, архітектурні надбання.

Цього разу ведуча Леся Нікітюк та знімальна група приїхали до Кривого Рогу, аби завітати «з камерою» до промислових потужних підприємств Кривбасу. 16 серпня зірка відвідала «АрселорМіттал Кривий Ріг», а наступним об’єктом стала шахта «Гвардійська» ПАТ «Кривбасзалізрудком».

Ранок масмедійників 17 серпня почався як робочий день шахтарів. Спочатку – зайшли до медпункту, де гості пройшли необхідне фахове обстеження. Після медогляду заступник директора з охорони праці Сергій Легедзовський провів інструктаж з безпечного поводження на території шахти та у гірничих виробках. А потім – переодяглися в корпоративний одяг.

Отримавши акумулятори й саморятівники, знімальна група вирушила до стовбура шахти «Нова», де кліть відвезла їх на горизонт 1430 метра, на якому наразі працюють шахтобудівельники. Проводив екскурсію директор з капітального будівництва комбінату Анатолій Штельмах. Супроводжували гостей в.о. директора з персоналу Павло Овчар, директор шахти «Гвардійська» Максим Гриненко, заступник директора шахти з ОП Сергій Легедзовський, в.о. начальника шахтобудівельного управління Євген Шморгун, головний інженер ШБУ Сергій Савінов та в.о. начальника проходки ш. «Гвардійська»  Валентин Піцан.

Найперше, що показали медійникам, – як здійснюється буріння шпурів імпортною гірничопрохідницькою технікою. Прохідник дільниці №4 ШБУ Валерій Тарасенко продемонстрував, як щодня експлуатує Boomer S1 D. Леся під пильним наглядом Анатолія Степановича теж спробувала керувати машиною.

Вагонетки, підстанції, депо – все це траплялося на шляху мандрівників. Шахта була для них наче іншою реальністю зі своїм підземним містом.

Повернувшись до стовбура ш. «Нова», екскурсанти піднялися на горизонт 1350 метра. Там вони завітали до відділу технічного контролю, де лаборант-радіометрист гірничої інспекції Олена Шевердяєва визначала якість руди. Леся теж долучилася до цього процесу. Наступним етапом ознайомлення з шахтою стало розвантаження вагонів, де машиніст електровоза завозив вагонетки з рудою у перекидач, який пересипав її у приймальний бункер для подальшого перероблення. Виконував контроль за розвантаженням гірничий майстер дільниці внутрішнього шахтного транспорту «Гвардійської» Олександр Леончиков.

Далі вирушили до камери аварійного повітропостачання, яка є надійним місцем укриття робітників при настанні надзвичайних ситуацій в шахті. Поряд у підземному медпункті на той час чергувала фельдшер Надія Андрієнко, з якою поспілкувалися медійники. На цьому мандрування гірничими виробками завершилося і група людей направилася до руддвору стовбура ш. «Нова» для подальшої екскурсії на денній поверхні. При виїзді на Лесю з колегами очікували панорамні види з позначки «+82 м» копра шахти «Гвардійська». На оглядовому майданчику відкривався мальовничий краєвид природи, промислових об’єктів, відвалів та архітектурних споруд міста.

За словами української телеведучої сил вже ні на що не вистачало, проте втома нагадувала про ще один яскравий недарма прожитий день.

Дякуємо Лесі та знімальній групі за те, що серед міських промислових об’єктів для створення програми «Le Маршрутка» обрали найбільше підприємство України з видобутку залізної руди підземним способом – Криворізький залізорудний комбінат.