Февраль 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Янв    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

Медична служба – важлива ланка на Криворізькому залізорудному комбінаті, адже її фахівці надають першу допомогу постраждалим. Щоб бути готовими до цього, працівники проходять спеціальні навчання, де перевіряють свої знання і навички.

Так, в медпункті шахти «Тернівська» зібралися підземні та поверхневі спеціалісти медичної служби на чолі з начальником Віталієм Савостіним. До них завітав Андрій Петрушов, представник медичної компанії «Кардіо», у якої нещодавно наш комбінат придбав спецобладнання. Спочатку інженер продемонстрував автоматичний зовнішній дефібрилятор, який призначений для відновлення серцевого ритму людини при раптовій зупинці серця. Пояснив, як користуватися пристроєм і при яких умовах. Якщо постраждалому потрібно проводити реанімацію, прилад сам зробить аналіз ритму серця і буде підказувати медику кожну наступну дію, якщо це не обов’язково, то апарат припинить давати розряд.

Потім було продемонстровано вакуумні шини на ногу, руку, шию або передпліччя, які застосовуються при переломі, аби їх зафіксувати. Ефект від таких шин – швидкий гіпс, створити який допомагає вакуумний насос. Після застосування медичне обладнання легко миється і дезінфікується спиртом або мильним розчином. Також Андрій Петрушов показав, як користуватися простирадлом, на якому можна транспортувати постраждалого, і дошкою для фіксації хребта. Дошка-щит забезпечує можливість вертикального підйому пацієнта під час перенесення в складних умовах.

Упродовж зустрічі працівники медслужби ставили представнику компанії запитання, які найбільше цікавили їх, та консультувалися щодо подальшої експлуатації медичних приладів.