Май 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Повномасштабна агресія росії несе значні руйнування для України та її екологічного стану. Зокрема, після підриву Каховської гідроелектростанції вода має високий рівень забруднення через затоплення сільськогосподарських угідь, каналізаційних споруд, кладовищ тощо. У криницях та відкритих водоймах на підтопленій території вода також може бути забруднена хімікатами та збудниками інфекційних хвороб.

Зважаючи на це, Міністерство охорони здоров’я закликало мешканців відмовитися від споживання та використання неочищеної води з акваторії Дніпра та інших водойм на територіях Херсонської, Миколаївської, Запорізької, Дніпропетровської та Одеської областей.

В умовах обмеженого доступу до чистої води або його відсутності радимо виконувати наступні дії щодо очищення непридатної для вживання води:

  • процідіть воду крізь чисту тканину;

  • дайте воді відстоятися;

  • відфільтруйте воду. Якщо немає фільтра, його можна змайструвати власноруч;

  • продезінфікуйте воду через кип’ятіння.

Ще один спосіб очищення води від збудників хвороб – таблетки для знезараження. Вони поставляються у постраждалі області централізовано. Їх можна отримати в Центрах контролю та профілактики хвороб, місцевої влади або ж у представників виїзних бригад Центру контролю та профілактики хвороб. Вони знищують мікроорганізми, які спричиняють захворювання на черевний тиф, дизентерію, холеру, поліомієліт та інші гострі кишкові інфекції. Таблетки ні в якому разі не можна ковтати. Щоб медикамент почав діяти, після його розчинення у воді має пройти щонайменше 30 хвилин. Розчиняти таблетку варто саме в тій кількості відстояної/відфільтрованої води, яка вказана в інструкції. Якщо вода має неприємний запах, нехарактерний колір, містить на поверхні плівки (райдужні, білі тощо), піну або інші ознаки, які викликають у вас сумнів щодо її безпечності, не вживайте її!

У МОЗ виключають можливість епідемії страшних хвороб, але можуть виникнути випадки захворювань, пов’язані з обмеженим доступом до чистої води, зокрема холера та ботулізм. Щоб знизити ризик виникнення інфекційних захворювань на уражених територіях, потрібно дотримуватися таких правил:

вживати лише бутильовану або привізну воду;

ретельно мити руки з милом;

для приготування їжі і господарських потреб використовувати лише очищену воду;

не вживати продукти, які були підтоплені водою (навіть консервацію);

піддавати всі продукти термічній обробці;

не вбиратися в одяг, який був забруднений під час підтоплення, без попереднього прання та дезінфекції;

утриматися від придбання та вживання свіжовиловленої, соленої, в’яленої риби не тільки в Херсонській області, а і в регіонах басейну річки Дніпро;

використовувати тільки кип’ячену воду для гігієнічних потреб, у тому числі при чищенні ротової порожнини.

Шановні працівники, дбайте про своє здоров’я та здоров’я ваших близьких! Дотримуйтеся всіх вищеназваних порад, аби убезпечити себе від інфекційних хвороб.