Май 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

На шахті «Тернівська» вже давно склалася добра традиція проводити богослужіння у каплиці святої великомучениці Варвари – покровительки шахтарів. Одне з таких відбулося 18 грудня з нагоди двох великих свят – Дня святої Варвари (17-го числа) та Дня святого Миколая (19-го).

На молебень прийшли віряни – співробітники шахти, яким не байдуже власне духовне життя та життя своїх близьких. Богослужіння проводив настоятель храму святої великомучениці Варвари, протоієрей Роман. Присутні помолилися двом святим, аби вони донесли до Бога прохання про здоров’я, добробут та мир. Охочі підходили до ікон, запалювали свічки, просячи про найдорожче для себе та рідних.

Свята Варвара має титул мучениці, а Миколай Чудотворець – святителя. Мученики відомі тим, що за свою віру вони піддавалися тортурам, а святителі звершували велике соціальне служіння заради людей.

Свята Варвара народилася не в християнській сім’ї і змалку не знала, хто такий Господь, проте коли почула про нього, то пройнялася вірою і віддалася на служіння йому, виконуючи заповіді Божі. Батько дівчинки був противником цього, тому і став її мучителем.

Святитель Миколай знаний своїм милосердям, любов’ю, він допомагав нужденним, стражденним. Відомий випадок, коли батько був бідним і не міг забезпечити своїх трьох доньок приданим, то вирішив їх віддати на нечестиве діло. А Миколай Чудотворець, дізнавшись про це, підкинув до його хати три мішечки із золотом, – зазначив Протоієрей Роман.

Віримо, що свята Варвара почує молитви і допомагатиме шахтарям, а святий Миколай навчить нас любові та милосердю до людей.