Июнь 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Від імені правління ПАТ «Кривбасзалізрудком» і від себе особисто вітаю вас з Новим роком та Різдвом Христовим!

Ці світлі свята пов’язані з надіями на те, що всі наші плани здійсняться, а мрії збудуться. Але краще майбутнє не приходить саме по собі. Завтрашній успіх залежить від того, скільки в нього вкладено сьогодні. Це просте правило діє і в гірничодобувній промисловості. У році, що минає, чимало зроблено для майбутнього.

Ми реалізували більшість своїх проектів, наростили потенціал і зміцнили партнерські зв’язки з Дніпровським металургійним комбінатом, Маріупольським металургійним комбінатом імені Ілліча, Нікопольським і Запорізьким заводами феросплавів, а також із європейськими замовниками у Румунії, Сербії, Чехії, Польщі, Словаччині, Угорщині.

За цей рік ми досягли значних успіхів у виробництві. Знаковою подією для комбінату та шахти «Тернівська», яка протягом 55 років безперервно видає на-гора залізну руду, став перепуск скіпів, що дало можливість ввести в експлуатацію горизонт 1425 м. Для здійснення цього тривалого процесу були задіяні співробітники шахти, ШБУ, РМЗ, ШМУ, ЦЕЛ, відділів головного енергетика та головного механіка. Наразі ведеться підготовча робота для проведення наприкінці 2019-го перепуску скіпів на шахті «Октябрська», щоб ввести в експлуатацію горизонт 1340 м.

Одним із пріоритетних напрямків, передбачених у програмі комбінату «Стратегія розвитку ПАТ «Кривбасзалізрудком» до 2025 р.», є підвищення якості руди за рахунок впровадження технологій збагачення та модернізації й переобладнання ДСФ шахт.

Говорячи про виробництво, варто зазначити, що станом на 1 грудня комбінатом видобуто товарної залізної руди 4 млн 273 тис. тонн, до кінця року чекаємо 4 млн 623 тис. тонн із вмістом заліза 59,49%. Наступного року видобуток товарної руди зменшиться до 4 млн 172 тис. тонн, проте вміст заліза в ній збільшиться на 1%, що складе 60,5%.

Ми домоглися цих показників, перш за все, завдяки кожному з вас, адже найцінніше, що є у будь-якого підприємства, – це ефективна і злагоджена робота його співробітників. А працювати є дійсно над чим, адже балансові запаси природно багатих залізних руд у полях комбінату складають близько 600 млн тонн. Тому в 2019 році плануємо пройти 2 910 п.м. гірничопідготовчих робіт, 30 000 п.м і 710 п.м – нарізних та розвідувальних робіт відповідно, відбурити 370 000 м експлуатаційних свердловин, 11 000 м – розвідувальних та 5 800 м – дренажних. Кернове буріння та буріння штангових шпурів складатимуть 6 500 та 66 000 м відповідно. Обсяг виїмки гірничої маси ШБУ в наступному році складе 85 000 куб. м, з них 41 068 куб. м – гірничо-капітальні роботи та 43 932 куб. м – гірничопідготовчі роботи.

Аби здійснити намічене, наразі на підприємстві експлуатується 48 одиниць імпортного обладнання. Інвестиційною програмою 2019-го передбачено використати понад 636,2 млн грн без ПДВ для закупівлі основного і допоміжного обладнання, будівництва нових горизонтів, капітальних ремонтів тощо.

Згідно з рішенням Наглядової ради, правління і профкомів ПАТ «Кривбасзалізрудком» з 1 квітня поточного року були диференційно підвищені тарифні ставки і оклади усім співробітникам підприємства на 15%, 20% та 30%, а з 1 жовтня – на 7,5%, 10,5% і 12,5% окремим категоріям працівників. Очікувана сума витрат на заробітну плату в 2018 році – 1 234 078,6 тис. грн. Середньомісячна заробітна плата одного працівника в еквіваленті повної зайнятості за листопад 2018-го у порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшилася на 40% та становить 15 213,8 грн. Будучи одним із потужних підприємств міста й області, яке забезпечує робочими місцями близько 8 тис. чоловік, комбінат робить свій вагомий внесок до бюджету країни. Так, цього року очікувана сума платежів до бюджету складе 782,4 млн грн.

Трудовий колектив комбінату щорічно поповнюється новими кадрами. Неабияку роль у цьому відіграє співпраця з профільними навчальними закладами, які протягом 2018-го направили нам 80 осіб, та діяльність УКЦ підприємства, на базі якого станом на 17 грудня пройшли навчання 1 710 осіб, із них 1 100 – підвищення кваліфікації, а 610 – первинне навчання.

Роботі з молоддю на комбінаті приділяється значна увага, одне із підтверджень цього – діяльність молодіжної ради ПАТ «Кривбасзалізрудком», яка уже кілька років поспіль визнана кращою серед молодіжних рад підприємств як району, так і міста, про що свідчать диплом виконкому Криворізької міської ради за кращу організацію роботи з молоддю на підприємствах міста у рамках реалізації Програми «Нова генерація Кривого Рогу» та диплом за зайняте І місце у IV міському зльоті профспілкового активу Криворізького міського комітету ПМГУ.

Працівники Криворізького залізорудного не тільки підвищують економічну міць країни, а й боронять її суверенітет. З початку подій на сході України (станом на 14 грудня 2018 року) з числа працівників комбінату було мобілізовано 452 особи, з яких 62 – наразі у зоні проведення ООС. Багато з них мають нагороди різного рівня і подяки від командування. Разом з тим, 88 молодих трудівників проходять строкову службу у військових частинах нашої держави.

Завдяки наполегливій роботі й спільним зусиллям адміністрації та профспілкових комітетів комбінату відпочинок трудівників і членів їхніх сімей залишається не менш пріоритетним завданням, аніж високі показники виробництва. У літній період працівники комбінату їдуть відновлювати свої сили до оздоровчого комплексу «Червоні вітрила», також на вихідних відвідують заміські бази відпочинку. Без відриву від виробництва співробітники комбінату мають можливість покращити здоров’я в санаторії-профілакторії, де до їхніх послуг сучасні лікувально-оздоровчі процедури. Не залишається поза увагою і турбота про шахтарських дітей, які проводять свої літні канікули на березі Азовського моря у «Криворізькому гірнику».

Про змістовне дозвілля співробітників і їхніх дітей піклується Палац культури та спортивний комплекс «Гірник», на базі яких діють різноманітні гуртки й секції.

Шановні працівники Криворізького залізорудного комбінату! Хочу подякувати кожному з вас за щоденний нелегкий труд, за ваше небайдуже ставлення до виробництва та за неоціненний внесок у розвиток нашого підприємства. Нехай новий рік відкриє перед нами приховані досі можливості, покаже ще непідкорені вершини і запропонує нові маршрути.

Тепла вашому дому, здоров’я й чудового настрою. Зі святом! З Новим 2019 роком!

Федір Караманиць, керівник ПАТ «Кривбасзалізрудком».