Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Друга світова війна не залишила осторонь жодну українську родину. З бойового фронту не повернулися додому сини, батьки, дідусі. Чимало патріотів отримали поранення, чимало зникло безвісти. Здавалося, що це триватиме вічність: смерті, голод, розруха… Визволення України розпочалося 1942-го. Перші населені пункти звільнили вже у грудні цього ж року. А 22 лютого 1943-го до списку таких міст приєднався і Кривий Ріг.

Важкими боями та чималими втратами ми здобули перемогу над ворогом. На жаль, не всі воїни дожили до визначної дати, яка навічно увійшла в історію. З нагоди 76-ї річниці визволення нашого міста від нацистських загарбників у Кривому Розі пройшли урочистості.

21 лютого до братської могили, що у парку «Шахтарський», віддати данину поваги загиблим прийшли представники Покровського виконкому й духовенства, ветерани та їхні родичі, керівники підприємств і установ. Долучилися до пам’ятної події від ПАТ «Кривбасзалізрудком» радник голови правління Олег Дутко та голова профкому ПО ПМГУ Юрій Деркач. Загиблих у війні вшанували покладанням квітів.

Цього ж дня урочистості відбулися у Саксаганському районі поряд із пам’ятником робітникам і службовцям Рудоуправління імені Карла Лібкнехта, які загинули у 1941-1945 роках. Працівники й ветерани ш. «Родіна», співробітники УЗТ, учні КЗШ №51 взяли учать у заході, поклали квіти та пом’янули хоробрих патріотів. Потім профспілчани разом із головою цехкому ш. «Родіна» ПО ПМГУ Юрієм Яковенком відвідали учасника бойових дій, визволителя Кривого Рогу Валентина Григоровича Кривошея, якому цьогоріч виповнюється 95 років. Вони передали харчові продукти, а також вручили грошову премію від адміністрації й профспілки підприємства.

Цієї ж п’ятниці у Тернівському районі біля стели «На лінії вогню» криворіжці разом із радою ветеранів і працівниками шахт «Гвардійська» і «Тернівська» вшанували пам’ять полеглих воїнів Другої світової.

У суботу, 22 лютого, на проспекті Миру зібралися міська влада і небайдужі містяни, яким і досі болить та страшна війна. Присутні, серед яких був і директор із персоналу нашого комбінату Сергій Барабанов, поклали квіти до меморіального комплексу, а у Георгіївській дзвіниці, яку побудовано на честь загиблих воїнів, вшанували пам’ять криворіжців-учасників бойових дій.

Кожен у серці згадав того, хто вже не зміг повернутися на рідну землю до своєї сім’ї.