Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Учбово-курсовий центр радо відкриває двері для усіх працівників Криворізького залізорудного комбінату, яким потрібно підвищувати свій рівень знань і кваліфікацію. Для цього інженери УКЦ разом із викладачами вишів України читають лекції, супроводжуючи їх прикладами.

Протягом 6-10 липня в УКЦ проходили курси для персоналу управління залізничного транспорту. Фахівці з Харкова – кандидат технічних наук, доцент кафедри управління вантажною і комерційною роботою Українського державного університету залізничного транспорту Ярослав Запара, директор Навчально-наукового центру спеціального навчання працівників суб’єктів перевезення небезпечних вантажів (НН ЦНВ) цього вишу Дмитро Казадой викладали теорію та пояснювали, як треба поводитися у різних виробничих ситуаціях.

Наразі підвищили кваліфікацію залізничники, які проходили навчання з організації перевезення небезпечних вантажів за різною програмою. Відповідно до специфіки роботи, їх було поділено на три групи. До першої увійшли чергові по залізничній станції, прийомоздавальники вантажу та багажу, начальник цеху (36 годин теорії), до другої – машиністи тепловоза (16 годин), до третьої – чергові стрілочного поста, складачі поїздів (для них передбачено 12 годин теорії).

Серед основних тем, які підіймалися на заняттях, – нормативна і законодавча база у сфері перевезення небезпечних вантажів, їх класифікація і маркування, супровід вантажів, правила поводження у випадку аварійних ситуацій, охорона праці, перша допомога постраждалому.

У процесі викладання матеріалу спікери вели діалог із працівниками УЗТ, пояснювали на прикладах певний порядок дій, ділилися особистим досвідом, відповідали на запитання залізничників. Ярослав Запара зазначив, що курси обов’язкові не тільки тим, хто працює на коліях і хоче бути більш обізнаним у своїй професії, а і корисні для підвищення особистої безпеки. Адже транспортування небезпечних вантажів здійснюється усюди й щодня і не тільки на роботі, а і поза нею.

Після закінчення курсів відбулося тестування, за результатами якого працівники отримали свідоцтво про проходження навчання, котре стало допуском до екзамену в органах сертифікації. Дія сертифікату триватиме 5 років.