Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

19 січня весь православний світ відзначав одне з найголовніших свят у церковному календарі – Водохреща або Богоявлення. Воно отримало свою назву через диво, що сталося прямо під час хрещення Ісуса Христа в річці Йордан, у якій Христос оголосив себе Месією і Спасителем. Про це свідчив Святий Дух, що у вигляді голуба зійшов на Нього з небес. Хрещення здійснив пророк Іоан Предтеча, якого згодом стали називати Хрестителем.

Cвято Водохреща увібрало в себе багато язичницьких і християнських ритуалів, проте центральне місце серед них займали обряди, пов’язані з водою. Вважається, що 19 січня вона має особливу силу зцілення.

Цьогоріч на Водохреща немала кількість криворіжців зібралася у церквах Божих. У храм великомучениці Варвари завітали віряни на святу літургію, аби помолитися за здоров’я близьких, пом’янути померлих. Після молитов усі вийшли надвір, де настоятель церкви отець Роман освятив воду та щедро окропив людей.

Після цього священнослужителі, хор і парафіяни рушили хресним ходом до ставка на вулиці Невська (неподалік сервісного управління та центральної енерголабораторії ПАТ «Кривбасзалізрудком»). На перехресті біля міської лікарні №6 вони зустрілися з громадою храму ікони Божої Матері «Живоносне джерело» на чолі з її настоятелем ієреєм Олегом Руденком і разом пішли до водойми. Священники ще раз помолилися, а вже потім розпочали таїнство освячення ставка. Повернувшись до людей, отець Роман окропив присутніх та принесену ними воду. Серед вірян були й працівники Криворізького залізорудного комбінату, які не один рік поспіль у свято Водохреща здійснюють хресне купання.

Уже стало традицією працівників центральної енерголабораторії їздити колективом до Іскрівського цілющого джерела. Зібравшись вранці, вони виїхали до Хресто-Воздвиженської церкви, яка була переповнена людьми, адже кожен хотів помолитися, поставити свічки та прикластися до мощей священномученика Миколая Іскрівського. Потім комбінатівці відвідали місця поховання отця Миколая та пішли до джерела. Інженери ЦЕнЛ набирали святої води, а найсміливіші – Олександр Шевчук, Ігор Солдатенко, Володимир Бєлоєв – занурювалися в купіль. Приємні враження від недільних мандрувань святинею залишать надовго.

Працівники шахт також долучилися до омовіння в зимових водоймах. «Гвардійські» гірники організували поїздку на базу відпочинку «Затишок», а «родінські» – на «Сонячну». Робітники інших структурних підрозділів не залишилися осторонь великого свята й теж відвідали храми та занурилися в освячену воду.