Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ПРЕСРЕЛІЗ АДМІНІСТРАЦІЇ ПАТ «КРИВБАСЗАЛІЗРУДКОМ»

    04.09.2020 року                                                     м. Кривий Ріг

У зв’язку з появою у деяких засобах масової інформації та соціальних мережах відомостей щодо ніби то страйків та масового не підняття з підземних умов праці гірників деяких структурних підрозділів ПАТ «Кривбасзалізрудком», адміністрація підприємства підтверджує факт не підняття 32 працівників ш. «Октябрська» на денну поверхню після завершення робочої зміни.

Неодноразові спроби адміністрації підприємства та шахти переконати громадян виїхати із шахти не були прийняті. Вказаними діями група працівників не лише поставила під загрозу власне життя та здоров’я, але й життя та здоров’я представників адміністрації підприємства, які, виконуючи покладений на них ЄПБ обов’язок, негайно спустились під землю для з’ясування причин такої небезпечної поведінки працівників.

Адміністрації дотепер не відомо, яким чином слід ідентифікувати дії, вчинені групою осіб, очевидно за попередньою домовленістю, про що свідчить, зокрема, і оперативність появи інформації про події на ш. «Октябрська» у ЗМІ та соціальних мережах, – адже у законному порядку страйк на підприємстві не оголошувався та не проводився, будь-який трудовий спір також відсутній. Отже, є об’єктивні підстави стверджувати про вчинення зазначеною групою осіб замаху на злочин, передбачений ст. 272 КК України (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою).

Жодних вимог працівниками ш. «Октябрська» дотепер не надано. Відповідальність за вказаний захід на себе не прийнято ніким. Законом заборонено проведення мітингів та страйків в особливо небезпечних підземних умовах, одразу після закінчення зміни гірники зобов’язані піднятись із шахти та пройти табельний облік – це становить систему безпеки роботи в шахті. Не зважаючи на це, адміністрацією підприємства та шахти вживаються заходи до забезпечення працівників, що відмовляються виїжджати із шахти усім необхідним.

Також було зірвано нормальний виробничий процес, адже адміністрація вимушена була не допустити до роботи у підземних умовах працівників наступних нічної та ранкової змін, для вжиття заходів безпеки під землею також було викликано оперативні підрозділи ВГРЗ. Внаслідок усіх зазначених подій зірвано виконання плану виробництва шахти. Суми спричинених збитків наразі розраховуються та будуть звернені до відшкодування у встановленому законом порядку з винних осіб.

Про події повідомлені правоохоронні органи, Служба безпеки України та Кабінет Міністрів.

Підсумовуючи викладене, вбачається, що нечисельна група осіб, грубо порушуючи законодавство щодо проведення страйків, гірниче законодавство, вимоги до безпеки в підземних умовах, право інших громадян на працю, перешкоджаючи законній підприємницькій діяльності комбінату, наражаючи на небезпеку себе та оточуючих, завдала шкоди не лише немайновим інтересам громадян, але й спричинила збитки в особливо великому розмірі ПАТ «Кривбасзалізрудком».

Вказане не може бути й не буде залишеним нами без адекватного реагування.

Повідомляємо про наш намір захищати законні та охоронювані інтереси підприємства та його працівників у всі передбачені законом способи.