Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Заява правління ПАТ «Кривбасзалізрудком»

У зв’язку з ситуацією, що сталася, правління ПАТ «Кривбасзалізрудком» вважає за необхідне зробити заяву для ЗМІ, співробітників підприємства і членів їхніх сімей.

З самого початку акції протесту, оголошеної деякими з працівників шахт «Родіна», «Октябрська», «Гвардійська» і «Тернівська», керівництво ПАТ «Кривбасзалізрудком» вживало всіх можливих заходів для вирішення ситуації, незважаючи на те, що вимоги шахтарів були завідомо нездійсненними.

З метою зняття напруженості та недопущення порушень трудових прав колективу підприємства за участю народних депутатів України, представників Уряду, органів Держпраці, Дніпропетровської облдержадміністрації та заступника голови Національної служби посередництва і примирення адміністрація ПАТ «Кривбасзалізрудком» проводила неодноразові перемовини з представниками, що страйкують, пропонувала різні варіанти підвищення заробітної плати, підготувала і навіть підписала Меморандум про взаєморозуміння та виконання зустрічних вимог між адміністрацією та працівниками ПАТ «Кривбасзалізрудком», спрямованих на усунення причин і наслідків, які можуть виникнути у зв’язку з перебуванням шахтарів під землею після закінчення робочої зміни.

На виконання зазначеного Меморандуму, спираючись на реальні фінансові можливості та рівень виконання плану виробництва, адміністрація ПАТ «Кривбасзалізрудком» наказом №3850 від 10.09.2020 «Про підвищення тарифних ставок і посадових окладів з 01.09.2020 року» з 01.09.2020 підвищила розміри тарифних ставок і окладів на 10–25% в залежності від професій. Наказом №3864 від 11.09.2020 був також доповнений список професій працівників, яким підвищуються тарифні ставки й посадові оклади на 25%. Додатково запропонували підвищення розмірів тарифних ставок і окладів всім працівникам підприємства на 10% з 01.10.2020.

Попри всі вжиті керівництвом підприємства заходи, частина працівників ПАТ «Кривбасзалізрудком» все ще залишається під землею. Адміністрація комбінату ініціювала переговори з працівниками, що залишаються в шахтах, але вони відмовляються піднятися на поверхню для проведення переговорів. Правління комбінату зверталося до всіх компетентних державних регулюючих органів та профспілок з проханням посприяти тому, щоб вивести людей на поверхню, але і це не призвело до будь-якого результату.

З огляду на той факт, що протягом трьох тижнів з боку трудового колективу за участю профспілок так і не вчинені дії щодо вирішення трудового спору відповідно до норм діючого законодавства, всі спроби адміністрації досягти компромісу шляхом переговорів були відкинуті, виробничі потужності підприємства залишаються незаконно блокованими, правління підприємства офіційно інформує про те, що:

  1. Звертається із заявою до правоохоронних органів з проханням в межах діючого законодавства і наданих їм повноважень примусово припинити порушення законодавства, що блокують виробничий процес і майно підприємства, а також дати правову оцінку діям осіб, що проводять протиправну діяльність стосовно підприємства або підбурюють до протиправної діяльності, зокрема з використанням ЗМІ.
  2. Задля мінімізації збитків, збереження виробничого обладнання, попередження негативного впливу на довкілля вимушені почати заходи з підготовки підприємства до тривалого простою.

Повідомляємо працівників підприємства і профспілки про скорочення штату у зв’язку із вимушеною зупинкою виробництва.

Відповідні накази ПАТ «Кривбасзалізрудком» будуть доведені до працівників і профспілок у встановленому порядку.

Адміністрація комбінату попереджає, що в нинішніх умовах залишатися в шахтах небезпечно для життя та здоров’я.

Подальше перебування під землею несе потенційну загрозу для здоров’я та життя шахтарів, внаслідок чого адміністрація ПАТ «Кривбасзалізрудком» змушена оголосити про початок процедури зупинки всіх структурних підрозділів підприємства і виведення всіх колективів в простій.

Адміністрація ПАТ «Кривбасзалізрудком» не відмовляється від подальших переговорів з протестувальниками, але виключно тоді, коли всі вони піднімуться на поверхню. У цьому випадку керівництво підприємства готове обговорювати вимоги шахтарів і шукати компроміс там, де це буде можливим.