Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Вода – це основа життя для кожної людини, адже без неї неможливо існувати взагалі. На жаль, більшість людей зовсім не замислюється над тим, скільки води потрібно вживати протягом дня, через що страждає організм і можуть виникати серйозні проблеми зі здоров’ям. А зараз, під час літньої спеки, особливо важливо дотримуватися питного режиму, аби бути енергійним і добре себе почувати.

Традиційно нормою споживання води для дорослої людини середньої статури вказують обсяг не менше 2 літрів на добу. Воду корисно пити вранці на порожній шлунок, оскільки вона включає у роботу всю систему травлення і очищує кишківник від залишків їжі з минулого прийому. Проте треба пам’ятати, що краще вживати рідину невеликими ковтками і вона обов’язково повинна бути кімнатної температури. Правильне і збалансоване споживання води прискорить обмін речовин та запобіжить відкладенню калорій у жирових тканинах.

.

Якщо пити воду спеціально для схуднення, то краще це робити перед вживанням їжі. Тим, хто інтенсивно займається спортом, не варто обмежувати себе в питті під час тренувань. Але головне правило таке: розподіляти добову норму води рівномірно і не пити за один раз багато. Зробіть регулярне споживання чистої питної води своєю здоровою звичкою і дуже скоро помітите позитивні результати. Це відобразиться як на зовнішності, так і на самопочутті.

За словами медиків, адекватна гідратація організму підтримує змащення суглобів, регулює температуру тіла, доставляє поживні речовини до клітин, сприяє функціонуванню органів і навіть оптимізує швидкість метаболізму. Добре зволожене тіло також відобразиться на здоровому сні, настрої та травленні.

Щоб швидко розрахувати необхідну вам кількість води на день, орієнтуйтеся на те, що на кожний кілограм вашої ваги необхідно 30-40 мл рідини. Наприклад, з вагою у 65 кг потрібно випити 1,9-2,6 л щоденно. Звичайно, ці цифри актуальні виключно для здорових людей. При наявності захворювань нирок і серця ці норми повинні бути скорочені, а при ожирінні – збільшені. За наявності будь-яких протипоказань – обсяги споживання рідини краще узгоджувати з лікарем.

Також при розрахунку необхідної щоденної кількості води треба враховувати наступні чинники:

  • фізична активність – спортсменам потрібно пити більше води;

  • погода – у спекотному кліматі пити воду потрібно частіше, ніж у м’якому;

  • висота – на висоті понад 2500 м над рівнем моря потреба у зволоженні збільшується;

  • стан здоров’я – при діареї чи нудоті, високій температурі тіла потрібно пити багато води;

  • вагітність і лактація – на цьому етапі жінки також повинні споживати більше води.

Проте не забувайте, що соки, кава або чай не замінюють воду. Багато рідини знаходиться у фруктах та овочах. Лише одне яблуко може містити до 1/2 склянки води, але споживання лише фруктів, овочів чи їх соків на здатне забезпечити всю добову потребу людини у споживанні питної води. За можливості краще завжди мати при собі запас води – у сумці, машині, за столом чи у спортзалі. Її наявність перед очима у різних місцях може дати візуальну підказку пити більше води, особливо це актуально у спекотну погоду. А щоб зробити вживання води смачнішим, можна додати у склянку м’яти, цитрусових або заморожених ягід.

На нашому підприємстві шахтарі та працівники інших структурних підрозділів регулярно забезпечуються молоком та бутильованою питною водою. Відповідно, мають можливість вчасно задовольнити потреби у споживанні рідини до, під час та після зміни.

Шановні працівники комбінату, дбайте про себе і своїх близьких. Не забувайте дотримуватися питного режиму і зволожуйте свій організм регулярно!

Будьте здорові!