Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Учбово-курсовий центр АТ «Кривбасзалізрудком» радо відкриває двері для здобувачів освіти всіх рівнів та інших охочих ознайомитися з технологіями підземного Кривбасу. Так, у червні слухачі Криворізької академії патрульної поліції із Запоріжжя, Одеси та Кропивницького відвідали УКЦ з екскурсією. Їх дуже захопили масштаби виробництва нашого підприємства і сучасні технології, які використовуються при видобутку залізної руди.

Зустрівши молодь в УКЦ, начальниця Оксана Бондаренко презентувала гостям наше підприємство, зупинившись на специфіці діяльності комбінату. Провідний інженер Валерій Рахно та інженер з підготовки кадрів Ігор Терновський розповіли присутнім про функціонування шахт та інших структурних підрозділів АТ «Кривбасзалізрудком». Мова йшла про принципи роботи гірничого обладнання, технологію проходки і кріплення виробок тощо. Окремо зупинились на «соціальному пакеті» підприємства, який неодноразово визнавався кращим у галузі. Іншими словами, шахта – це величезний виробничий комплекс з десятками кілометрів гірничих виробок, внутрішнім рейковим транспортом та великим парком різноманітного обладнання. Слухачі дізналися, що шахтарі наразі працюють на глибинах понад півтора кілометра, де, до речі, температура повітря складає незалежно від пори року майже 26 градусів. А підземний полігон УКЦ та наші шахти свого часу відвідували екскурсанти зі Швеції, Німеччини, Польщі, Ізраїлю та інших країн світу.

Розділившись на дві групи на чолі з Валерієм Рахном та Ігорем Терновським, слухачі спустилися до підземного полігону – моделі-копії шахти з діючим гірничим обладнанням. Справжньою несподіванкою для гостей стала скреперна лебідка, яку на підземних горизонтах експлуатують гірники очисного забою. Подивившись, як правильно «качати» руду, вони спробували власноруч керувати обладнанням. Також присутніх захопив електровоз з вагоном, який оглянути з місця машиніста виявилося чимало охочих. Наступним обладнанням, що вразило поліцейських, стала навантажувальна машина, якою завантажують і переміщують гірничу масу.

Окрім цього, на підземному полігоні гості дізналися, як користуватися УПБ (установкою переносною бурильною), перфоратором, станком НКР. Слухачі оглянули камеру аварійного повітропостачання, комплекс КПВ для проходки висхідних, аркове кріплення.

Своїми враженнями від побаченого ділиться слухач групи ПП-52 Криворізької академії патрульної поліції Олексій Губенко:

Особисто я не вперше відвідую промислові підприємства України, проте я бачив, як горіли очі слухачів академії, коли вони тримали в руках гірниче обладнання. Познайомившись з інженерами учбово-курсового центру комбінату, можу впевнено сказати, що вони – професіонали своєї справи. Дуже докладно розповіли про кожну одиницю шахтного обладнання і відповіли на всі запитання охочих. Наприклад, мені найбільше сподобався, як кажуть в народі, відбійний молоток – перфоратор, який стає у нагоді при проходці виробок.

Слухач групи ПП-52 Криворізької академії патрульної поліції Владислав Музовий говорить, що вперше побачив промисловий Кривбас та його околиці:

Для себе я зрозумів, що гірник – доволі складна професія, яка вимагає неабиякої витримки. Шахтарям, так само як і нам, поліцейським, необхідна допомога колег, які працюють поруч. Одному доволі важко виконувати всі функції, майже неможливо, враховуючи вагу техніки. На підземному полігоні найбільш за все привернула мою увагу установка переносна бурильна.

Після завершення екскурсії представники поліції ще довго розпитували викладачів УЦК щодо специфіки роботи в шахті, експлуатації гірничого обладнання та модернізації виробництва. Було помітно, що слухачі академії були приємно вражені інформацією про промисловий підземний Кривбас та проведеною для них екскурсією.