Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Шахти Криворізького залізорудного комбінату вже неодноразово ставали цікавими локаціями для знімання новин, навчальних фільмів та шоу-програм. Чого вартий тільки випуск програми «Le маршрутка», де в одному з відеоматеріалів йде мова про важку працю гірників. До кадрів потрапили трудівники, сучасне обладнання і гірничі виробки проходки шахти «Гвардійська».

Наприкінці листопада на цій же шахті австрійська кінокомпанія Horse&Fruits розпочала знімання документального українсько-австрійського фільму «Before I Die» (остання подорож). Головний герой стрічки – Іван Григорович Палій, уродженець села Недайвода, 1939 року народження, колишній працівник нашого підприємства. Саме з шахтою «Комсомолка» (нинішня територія «Гвардійської») пов’язана його молодість. Працював за кількома робітничими професіями, перша з яких – гірничий робітник, який доставляє у забій кріпильний ліс. Його рідні теж присвятили своє життя гірничій справі: дід та батько працювали на рудниках Кривбасу. Сюжет фільму у тому, що головний герой відправляється у подорож Європою шукати могилу свого батька Григорія Дем’яновича Палія, який потрапив у полон під час другої світової війни і не повернувся додому.

До шахти завітали ветеран Іван Палій та знімальна група у складі режисера Юрія Речинського, операторки Ангеліки Шпангель, звукорежисерки Марії Нестеренко. Спочатку гості прослухали інструктаж, який провів головний інспектор (з охорони праці) Сергій Легедзовський, поспілкувалися про особливості гірничої праці з директором шахти Максимом Гриненком. Після спустилися в шахту на горизонт 1350 метра, де побачили в роботі перекидач, призначений для розвантаження шахтних вагонів, побували у підземному медпункті, спостерігали, як лаборанти-радіометристи беруть проби руди. Піднявшись на поверхню, відзняли перехідну галерею, яка веде від кліті до адміністративно-побутового комбінату.

Цей фільм є останньою мандрівкою Івана Григоровича важливими місцями, які були ключовими для розвитку і становлення його родини. За словами режисера Юрія Речинського, гірничодобувна галузь Кривого Рогу – це важливий елемент у стрічці, який показує, як проходить життя в індустріальному районі. Останньою стане локація братської могили у Франції, де похований батько головного героя.