Сентябрь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Авг    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Саме таку назву мала цьогорічна громадська конференція до Дня Незалежності України, метою якої було вивчення і запровадження європейського досвіду роботи з підготовки кадрів. Це – щорічний традиційний захід, де обговорюють нагальні проблеми професійної освіти та працевлаштування молодих кадрів на роботу, діляться досвідом щодо запровадження дуальної форми навчання серед здобувачів освіти робітничих професій, а також підбивають підсумки громадських конкурсів-оглядів у різних номінаціях. Цьогоріч конференція відбулася на базі ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» за участю представників міської влади, міських підприємств, навчальних закладів, навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області, центру зайнятості, Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини, Профспілки металургів і гірників України, медійників.


Розпочалася зустріч з відвідування музею історії «Криворіжсталі» (ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»), яким завідує Микола Чухрай. Проводячи екскурсію для присутніх, він розповів, як починався і розвивався видобуток багатих залізних руд на Криворіжжі, як засновувався металургійний комбінат, як будувалися домни, як функціонувало підприємство під час Другої світової війни та розширювало свої потужності вже після неї. Гості з цікавістю оглядали експонати – предмети побуту, інструменти, техніку, одяг, фотографії, нагороди підприємства тощо. Вражав своїми розмірами і деталізованістю макет виробничих потужностей комбінату зі своїми кар’єрами, промисловими об’єктами, залізничними та автомобільними шляхами, відвалами та тамтешньою природою.

Модератором конференції виступив виконавчий директор громадської спілки «Кривий Ріг – рідне місто», керівник проєкту «Соціальне партнерство в дії», методист НМЦ ПТО у Дніпропетровській області Віталій Сапіга, який подякував усім небайдужим, хто долучився до організації і проведення заходу. Він відзначив важливість плідної співпраці роботодавців із закладами професійно-технічної, фахової передвищої та вищої освіти з метою підготовки кваліфікованих та конкурентоспроможних спеціалістів. Також звернув увагу присутніх на те, щоб вони висловлювали свої думки, побажання, рекомендації або зауваження та активно брали участь у впровадженні освітніх програм, професійних стандартів, розвитку можливостей ЗП/ПТО, осучасненні змісту освіти, розвитку інституту наставництва, впровадження дуальної форми навчання тощо.

Цього дня на даній конференції виступав заступник міського голови з гуманітарних питань Сергій Мілютін, який у своїй доповіді розповів про надання фінансової та технічної допомоги закладам освіти Кривого Рогу та Криворізького району в рамках реалізації міжурядової програми «Україна-Люксембург» та співпрацю з німецьким м. Дуйсбург, фінським м. Енсбо, польським м. Люблін та іншими містами розвинутих країн. Слово також мав керівник проєкту Геннадій Русанов, який детально розповів про цю міжурядову програму, що містить в собі відновлення та модернізацію інфраструктури і закладів освіти нашого міста за рахунок європейських грантів. Трансформація суспільства у першу чергу розпочинається з освіти і культури, тому йде також активна співпраця з Міністерством освіти і науки України та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією.

Із доповідями виступали також голова громадської спілки «Кривий Ріг – рідне місто», Почесний громадянин Кривого Рогу Дмитро Степанюк, голова Федерації організації роботодавців Дніпропетровщини Віктор Сергєєв, директор з персоналу ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Катерина Залозних, заступниця директора з навчальної роботи Криворізького професійного транспортно-металургійного ліцею Ганна Булгакова, в.о директора Криворізької філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості Віта Лобанова, керівниця навчально-практичного центру верстатників Криворізького центру професійної освіти металургії та машинобудування Олена Нагаєць, методистка Криворізького гірничо-технологічного ліцею Катерина Мартиненко. Вони розповідали про участь у діючих міжнародних проєктах, запровадження дуальної форми навчання з підготовки робітничих кадрів та інноваційних освітніх технологій, ситуацію, що склалася на ринку праці, труднощі, з якими доводиться стикатися підприємствам, державним установам, навчальним закладам у пошуку людського потенціалу, та пошук шляхів їх вирішення.

Завершився захід врученням Дипломів переможцям громадських конкурсів-оглядів серед роботодавців, профспілок, навчальних закладів за підсумками 2023 року. Переможцями серед гірничо-металургійних та інших підприємств Кривбасу стали: АТ «Кривбасзалізрудком», ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», Криворізьке локомотивне депо №2 регіональної філії «Придніпровська залізниця», КП «Кривбасводоканал», Підприємство об’єднання громадян «Криворізьке учбово-виробниче підприємство УТОС, ТОВ «Ватерлінія» мережі магазинів «Буль-буль» та інші.

Наше підприємство вибороло 5 нагород у різних номінаціях! АТ «Кривбасзалізрудком» відзначено Дипломами у номінації «Краще підприємство – замовник кадрів року» та номінації «Кращий Колективний договір підприємства (по роботі з молоддю)» (голові правління і голові ПО ПМГУ). У номінації «Краща співпраця із засобами масової інформації» нагороджено помічника голови правління із соціальної та інформаційної політики – начальника служби інформації Єгора Фурсова, у номінації «Кращий профспілковий лідер – захисник працівників робітничих професій (молоді)» – голову первинної організації ПМГУ Юрія Деркача.

Вітаємо зі здобутими перемогами! Так тримати!