Февраль 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Янв    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  

Підземна розробка залізорудних покладів – труд нелегкий, але шанований. Так було і так має бути доти, доки люди розбудовуватимуть шахти, вкладаючи свою працю у розвиток держави та наповнення її бюджету. Тож напередодні професійного свята – Дня шахтаря про попередні підсумки роботи та перспективи розвитку флагмана цієї галузі говорить керівник ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат» Федір Караманиць:

Наше підприємство має величезні обсяги залізорудної сировини, балансові запаси лише природно багатих руд складають понад півмільярда тонн. А це – не одне десятиріччя стабільної роботи для дітей та навіть внуків тих, хто нині торує підземні горизонти.

Наш комбінат – це сучасна виробничо-технологічна база із постійним упровадженням інновацій. Тут, слід сказати, попри непрості реалії сьогодення, у ПАТ «Кривбасзалізрудком» надається «зелена вулиця» розвитку та технічному переозброєнню основних технологічних процесів. А сучасне гірничопрохідницьке й інше обладнання є запорукою їхньої інтенсифікації.

Та головним ресурсом Криворізького залізорудного був, є та буде в усі часи його трудовий колектив – згуртована й об’єднана команда професіоналів гірничорудної справи. Завдяки цим невтомним і відданим справі людям: гірничим інженерам і технікам, механікам, енергетикам, геологам, транспортникам, будівельникам, а головне – золотому фонду комбінату – нашим шахтарям і всім представникам робітничих професій, комбінат вистояв у найтяжчі часи, аби нині (та, переконаний, у майбутньому) бути серед найпотужніших промислових підприємств України. Впевнений, що наші довгострокові плани про нові рубежі видобутку і переробки залізної руди є цілком логічними та всебічно обґрунтованими.

Про це свідчить те, що видобуток товарної залізної руди виходить на плановий рівень. Виробництво поступово збільшується та стабілізується. Загалом комбінатом із початку року видобуто 2 мільйони 518 тисяч 700 тонн товарної руди. У липні ж фактичні відповідні показники шахт «Тернівська» (90 тис. т) і «Октябрська» (57 тис. т), стовідсотково співпали із запланованими. На шахті «Родіна» «факт» дорівнює 144 тис. т та перевищує «план» майже на 10 відсотків. Нашими шахтобудівельниками у повному обсязі виконується виїмка гірничої маси. На поточний момент виїмка гірничої маси з гірничо-капітальних та гірничопідготовчих робіт становить понад 47 тис. куб. м породи. Усе вищеперераховане не є межею можливостей комбінату.

І найщирішої подяки за особистий внесок у стабільну роботу підприємства, як я вже говорив, заслуговує кожен із тих, хто з’їжджає більш ніж на тисячу метрів під землю і вкладає свій труд у добробут родини, розвиток нашого комбінату та зміцнення рідної держави. Напередодні шахтарського свята хочеться назвати кращі бригади:

шахтобудівельне управління, проходка ш. «Октябрська» – дільниця №8, (бригада проходки гірничих виробок із застосуванням традиційної техніки), бригадир – Руслан Дмитрієв. Цей колектив у липні здійснив проходку гірничих виробок в обсязі 630 куб. м гірничої маси, виконавши у тому числі 28 метрів погонажних робіт;

шахта «Тернівська» – дільниця №6 (бригада очисних робіт), бригадир – Геннадій Коняєв. Фактичний показник руди, видобутої колективом у липні, склав 17 тис. т;

шахта «Родіна» – дільниця №2 (бригада проходки гірничих виробок), бригадир – Сергій Головащенко. Протягом другого кварталу пройдено 436 метрів. Це майже на 10 відсотків понад план; дільниця №4 (бригада проходки гірничих виробок), бригадир Костянтин Сєвєрський. Протягом другого кварталу поточного року їхній трудовий результат склав 440 метрів;

шахта «Гвардійська» – дільниця №4 (бригада очисних робіт), бригадир – Андрій Старицький, видобула протягом другого кварталу 75 тис. 842 т, проти 71 тис. 630 т, передбачених планом; дільниця №9 (бригада проходки нарізних робіт та кріплення гірничих виробок), бригадир – Андрій Болтянов, до запланованих на липень 170 метрів нарізних робіт, завдяки кваліфікації та досвіду її працівників, додано ще 30 метрів; дільниця №24 (бригада буріння глибоких свердловин) бригадир – Дмитро Маркушев, за другий квартал має показник, який перевищує 32 тис. метрів.

Трудовий колектив Криворізького залізорудного комбінату вміє протистояти труднощам, відповідати викликам часу, реалізовувати корпоративні, галузеві та державні стратегічні завдання. Тому підприємству вчасно вдалося переглянути ринок збуту своєї продукції, і зараз ми продовжуємо відвантажувати товарну продукцію як українським споживачам: Дніпровському та Маріупольському металургійним комбінатам, Запорізькому та Нікопольському заводам феросплавів, так і зарубіжним партнерам із Польщі, Словаччини, Чехії, Сербії, Угорщини.

Замовники щороку висувають усе серйозніші вимоги до відповідних показників залізної руди. Тож, аби відповідати стандартам якості вивчаються наукові та технологічні новації, впроваджуються сучасні технології на зразок сухої магнітної сепарації.

Мужнім шахтарям під силу не тільки виконувати виробничий план, а й відважно захищати територіальну цілісність нашої держави. Так, з початку неспокійних подій на сході України 470 наших трудящих мобілізовано до лав армії та Національної гвардії. Наразі 99 із них проходять строкову службу, а ще 74 – служать за контрактом. За ними зберігаються робочі місця.

Криворізький залізорудний комбінат не припиняє дбати про здоров’я й дозвілля наших трудящих і їхніх родин. Під його егідою працюють чи не єдиний у нашому місті санаторій-профілакторій та два оздоровчі комплекси: «Червоні вітрила» (м. Скадовськ) і «Криворізький гірник» (м. Бердянськ).

Вітаючи працівників із професійним святом, від щирого серця бажаю міцного здоров’я й удачі, щастя і багатства як матеріального, так і духовного. Кожному трудівнику нашого підприємства хочу подякувати за посильний вклад у загальну справу Криворізького залізорудного комбінату.

Нехай у шахтарських сім’ях розквітають добрі взаємини, батьки радіють за своїх дітей, а спадкоємці пишаються гірницьким корінням. Нехай престиж професії шахтаря з кожним роком зростає. Зі святом!