Апрель 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Наша служба інформації намагається якомога повніше висвітлювати діяльність учбово-курсового центру як на офіційному сайті підприємства, на сторінці у фейсбуці, так і у корпоративній газеті «Шахтар Кривбасу», адже УКЦ є кузнею робітничих кадрів. ПАТ «Кривбасзалізрудком» зацікавлений у діловому співробітництві і з базовими навчальними закладами, котрі готують кадри гірничих спеціальностей.

Особливий інтерес та гордість викликає проведення екскурсій для ліцеїв, коледжів та університетів. Студенти та учні мають змогу наочно побачити, як відбувається робочий процес на підземних горизонтах. Єдиний центр у місті, який демонструє «мінішахту», – це УКЦ.

26 січня туди завітали студенти денного відділення ДВНЗ «КНУ» напрямку підготовки «Гірництво» у кількості 18 осіб. У розмові з начальником Оксаною Бондаренко вони дізналися, що такі навчально-пізнавальні екскурсії пропагують шахтарську працю майбутнім гірничим майстрам, начальникам дільниць, а у майбутньому, в залежності того, як вони себе зарекомендують на підприємстві, – керівникам вищого рангу.

Інженер з підготовки кадрів УКЦ Ігор Терновський провів вступний інструктаж ознайомивши присутніх зі структурою і виробничою діяльністю комбінату, планом ліквідації аварії та домедичною допомогою. Наочно продемонстрував, як користуватися саморятівником (принцип та час його роботи). У завершення першої частини програми екскурсії відвідувачі переглянули документальний фільм про Криворізький залізорудний комбінат.

Друга частина – відвідування полігону. Знайомство зі скреперуванням (включення лебідки, якою зможе управляти кожен охочий), дучками, макетом висхідних, устаткуванням, котрим бурять шахтарі. Далі – презентація електровоза з вагонами, гірничих виробок та їх кріплення, камери аварійного повітропостачання, техніки, яка проходить висхідні, бурової техніки, анкера, гірничих машин.

Екскурсанти мають змогу ознайомитися з технологією та виробничими процесами шахти, обладнанням, яке в ній працює та побачити на власні очі, у яких умовах трудяться гірники, – говорить Ігор Терновський.

Доцент кафедри будівельних геотехнологій Криворізького національного університету Василь Хворост акцентує на тому, що багаторічна співпраця з нашим підприємством дає свої плоди. Адже стало доброю традицією проходження студентами виробничої практики на комбінаті. Після завершення навчання кращим із них ПАТ «Кривбасзалізрудком» надає перше робоче місце. У подальших планах – ознайомлення з промисловим майданчиком ш. «Родіна» та відвідування підземних горизонтів проходки ш. «Октябрська» шахтобудівельного управління. Про це читайте в наступних матеріалах.