Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Практика для здобувачів освіти та студентів навчальних закладів є першим подихом дорослого життя, усвідомленням особливості й важливості своєї професії, її специфіки. Саме під час практики  вчаться правильно приймати рішення, консультуються з наставниками, пізнають тонкощі обраної справи. Криворізький залізорудний комбінат тісно співпрацює з багатьма базовими навчальними закладами міста, тому охоче надає можливість пройти виробничу практику і поглибити свої знання.

Так, з 15 жовтня 2021 року до 4 січня 2022 року студенти IV курсу спеціальності «Комп’ютерні технології в машинобудуванні» Гірничо-електромеханічного фахового коледжу «Криворізького національного університету» – Олексій Говоров, Данило Фалінський, Артур Шимко проходили дві практики в проєктній групі проєктно-технічного відділу, яка базується в шахтобудівельному управлінні. Допомагали їм увійти у курс справи й знайомили з тонкощами виробничого процесу керівники практики – провідний інженер-конструктор та інженер-конструктор бюро механіків проєктної групи проєктно-технічного відділу Людмила Чубарова і Наталія Трусова.

На першій практиці наставники вчили молодь працювати з плоским кресленням, аби вони мали уявлення, як замірювати деталі машин та механізмів, визначати їхні розміри, заповнювати технічні вимоги. Студенти проводили виміри складових частин машин і механізмів за допомогою вимірювальних приладів (штангенциркуля і лінійки). Усю документацію після перевірки керівниками практики було відправлено на ремонтно-механічний завод для виготовлення деталей.

Результати другої практики лягли в основу для написання курсових робіт, а саме: розробляли креслення та виконували деталювання (вал, поршень, втулка для полумуфти) у тримірному зображенні в спеціальній програмі «Компас 3Д» (ця робота, до речі, є творчим процесом, а не простим копіюванням зображень та нанесенням розмірів), готували інформацію щодо призначення і застосування деталей. Практиканти досить добре проявили себе і показали на що здатні у роботі. Завдяки наставникам вони розуміли, як саме виконувати завдання. На практиці хлопці поглибили свої знання і навички, які отримали ще під час теоретичного навчання в коледжі. Про це вони розповіли кореспондентам «Шахтаря Кривбасу».

Артур Шимко:

Насправді я не очікував, що буду опановувати цю професію, проте доля склалася саме так. На практиці ми дізналися набагато більше тонкощів, ніж нас вчили на парах у навчальному закладі. І це було цікаво. Для курсової роботи я накреслив у системі автоматизованого проєктування поршень – циліндричну деталь насосів, компресорів, двигунів внутрішнього згоряння, який служить для перетворення зміни тиску газу, пари або рідини в механічну роботу. Розробка деталі не виявилася для мене чимось важким.

Олексій Говоров:

Обрав цю професію, адже вона є потрібною на сьогодні. У проєктно-технічному відділі дізнався багато цікавої нової інформації.

Ще навчаючись у школі, я не знав, який фах обрати, проте, коли подавав документи до гірничо-електромеханічного коледжу, зацікавився саме новою спеціальністю «Комп‘ютерні технології в машинобудуванні». У порівнянні з навчанням у закладі, на практиці дізнався більше потрібної інформації для майбутньої роботи. Надалі планую здобути вищу освіту з цієї спеціальності в одному з вишів Києва, – додає Данило Фалінський.