Январь 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Дек    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Першого лютого група студентів гірничо-металургійного факультету Криворізького національного університету відвідала проммайданчик шахти «Октябрська» та її об’єкти. 

Прибувши до адміністративно-побутового комплексу шахти, хлопці та дівчата направилися до актової зали, де начальник проектно-технічного відділу Світлана Оношко розповіла про особливості роботи на підприємстві та на шахті зокрема. Також вона наголосила на важливості взаємодії підземних та поверхових фахівців, аби на-гора вчасно піднімалися тисячі тонн руди.

До присутніх звернувся і начальник служби з питань НС та ЦЗ Костянтин Мовчан. Він повідомив, що на комбінаті функціонує відомча пожежна частина, завдання якої – забезпечити протипожежний режим. Вона є надійним гарантом безпеки працівників, які трудяться в небезпечних і шкідливих умовах.

Екскурсію шахтними об’єктами провів в.о. директора з охорони праці Дмитро Малаціон. Першим пунктом походу стала скіпова підіймальна машина виробництва АВВ, яка знаходиться на відмітці «+54 м» копра «Зоря», куди майбутніх гірників супроводжував заступник начальника дільниці спуску-підйому Дмитро Дауров. Електрослюсар з обслуговування скіпової машини Антон Дуда розповів студентам про конструкцію установки та принцип її дії. Також провів у приміщення, де знаходиться пульт управління машини, за допомогою якого машиніст підйому здіснює керування нею. Окрім цього, молодь помилувалася мальовничими пейзажами промислового Криворіжжя.

Потім група екскурсантів завітала на дробильно-сортувальну фабрику, де їх радо зустрів начальник Василь Федоренко. Він детально пояснив, як на території Дубової Балки розпочалася розробка родовищ залізної руди підземним та відкритим способами ще в ХІХ столітті. Для наочності показав топографічні карти місцевості з притаманними їм природою, будівлями та об’єктами. Цікавою особистістю для їхнього спілкування став Олександр Поль, який винайшов значні поклади залізної руди саме у Дубовій Балці. Також студенти дізналися, чому «Октябрська» вважається перлиною Криворіжжя. Виявляється, тут видобували руду з найвищим вмістом заліза.

Екскурсія студентам стала корисною, адже теоретичні знання, підкріпленні наочно, значно ефективніші.