Июль 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июн    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Криворізький залізорудний комбінат тісно співпрацює з базовими навчальними закладами міста, допомагаючи здобувачам освіти та студентам опанувати фах на робочих місцях, а також можливість педагогам отримати навички на виробництві. Отже, з 16 до 19 березня на шахті «Тернівська» тривало стажування для викладачів спецдисциплін і майстрів виробничого навчання Криворізького професійного будівельного ліцею у кількості 11 осіб.

 

Першого дня кореспонденти «Шахтаря Кривбасу» побували на стажуванні. Одна група педагогів навчає учнів за професією «Машиніст крана (кранівник), стропальник», інша – «Електрогазозварник. Електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування». Тож вони відвідували різні дільниці.

Наставником першої групи був заступник начальника дільниці №13 (спуск-підйому) Антон Царьов. Він провів гостей на проммайданчик нульової відмітки шахти, де вони побачили в роботі 30-тонний мостовий кран. Там педагогам розповіли про його особливості та функції. У кабіні машиністка пояснила стажувальникам, як керувати обладнанням і наочно продемонструвала його в роботі.

Другу групу супроводжував майстер дільниці №31 Олександр Козюра, який провів її токарною, ковальною та слюсарною майстернями. Були продемонстровані фрезерні, стругальні, зуборізні, круглошліфувальні, токарні верстати та зварювальні апарати. Окрім цього, присутні могли оглянути кранове господарство дільниці. Поряд з устаткуванням розташовувалася і продукція, виготовлена робітниками, – колісні пари для ручного візка, пантограф та інше.

Майстриня виробничого навчання Марія Шевченко стверджує, що стажування дуже важливе для педагогічного складу навчального закладу, адже їхні випускники проходять практику і працевлаштовуються на Криворізький залізорудний комбінат, тому викладачі й майстри мають знайомити своїх вихованців з майбутніми професійними обов’язками та особливостями праці.

Наталя Бісик, викладачка спецдисциплін, говорить, що це не перше її навчання на виробництві:

Сьогодні ми побачили технології, завдяки яким здійснюють ремонт шахтного обладнання. Набутий досвід допомагає нам пояснювати учням, яким чином виконуються виробничі плани на підприємстві. Ця зустріч була дуже інформативною для нас.