Август 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июл    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

8 лютого у рамках стажування на нашому підприємстві педагогічні працівники Криворізького професійного гірничо-металургійного ліцею відвідали наш учбово-курсовий центр.

Інженер з підготовки кадрів Ігор Терновський розповів про план ліквідації аварії на шахті й наочно продемонстрував, як користуватися саморятівником і газоаналізатором. Мова також йшла і про камеру аварійного повітропостачання, яка передбачена для укриття гірників від надзвичайних ситуацій. Там розміщений телефон, за допомогою якого можна зв’язатися з диспетчером і повідомити про непередбачувані ситуації.

Провідний інженер Валерій Рахно поділився своїм життєвим досвідом і наголосив на важливості саморятівника, адже небезпека може спіткати гірників у будь-який момент, тому треба бути готовим до цього.

Працівники УКЦ повідомили також і про чадні гази СО (монооксид вуглецю) та NO (оксид азоту), які можуть виникнути внаслідок вибухових робіт. Тому для очищення повітря на шахтах встановлені потужні вентилятори. Присутні мали змогу побачити два навчальні фільми про правила поводження при надзвичайних ситуаціях на підземних горизонтах та про користування драгером в гірничих виробках.

Після інструктажу педагоги спустилися на полігон, де Ігор Терновський продемонстрував скреперну лебідку в роботі й пояснив, яким чином гірники очисного забою видобувають руду. Наступними локаціями стали ходок, верстат НКР для буріння свердловин до 100 метрів та електровоз з вагонеткою. Педагоги оглянули машину ППН, яка завантажує гірничу породу, комбайн для проходки висхідних виробок, камеру аварійного повітропостачання, аркове кріплення, кліть, домкрат вагою 96 кілограмів, перфоратори, забурники.