Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Працю педагога по суті можна сміливо назвати творчою, адже не кожному від Бога дано цікаво, захопливо і зрозуміло пояснити вихованцю навчальний матеріал. Причому зробити це так, щоб він потім хотів саморозвиватися у цьому напрямку. Похвально, коли вчитель або викладач прагне віднайти свою педагогічну стежку до душі і серця учня, достукатися до нього. Гадаю, що колектив Криворізького професійного гірничо-електромеханічного ліцею йде саме таким шляхом, адже перед тим, як читати лекції з гірничої справи, вчителі самі побували на полігоні УКЦ та спустилися на підземні горизонти.

ДЕНЬ ПЕРШИЙ
10 лютого викладацька команда корисно провела свій час, завітавши до учбово-курсового центру ПАТ «Кривбасзалізрудком». Начальник УКЦ Оксана Бондаренко проінформувала присутніх про структуру підприємства та його специфіку. Про особливості роботи на великих глибинах гості дізналися від колишнього начальника дільниці №22 ш. «Октябрська» і сьогоднішнього інженера УКЦ Ігоря Терновського. Він розповів, як облаштована шахта, провівши інструктаж. Також була цікавою інформація, як повернутися назад до кліті, якщо ви заблукали: треба рухатися за течією канавки та йти на струмінь повітря. Після вступного слова присутнім було запропоновано переглянути фільм про індустріальний туризм, який впроваджено на нашому комбінаті.
Мандрування підземним полігоном розпочалося зі скреперної лебідки, на якій працюють гірники очисного забою. Далі педагоги розглядали макет обладнання сходовим ходом. У полі зору опинилися верстат НКР-100, електровоз із вагонеткою, навантажувальна машина ППН-2, прохідницький комплекс КПВ-1 для проходки висхідних, камера аварійного повітропостачання, установка пересувна бурова зі встановленим на ній перфоратором й інші пневматичні «молотки», домкрат. Прозвучала інформація, як бурити шпури та кріпити гірничі виробки.
ДЕНЬ ДРУГИЙ
Наступного дня розпочалося найцікавіше – екскурсія на шахту «Родіна». Заступник директора з охорони праці Сергій Двірний направив викладачів до медпункту, а потім провів інструктаж з охорони праці. Після цього гості переодяглися і пішли до стовбура ш. «Правда». Кліть їх відвезла на горизонт 1390/1370 метра. Супроводжували педагогів Сергій Леонідович і заступник директора з виробництва Віталій Передерій. Викладачі й майстри виробничого навчання відвідали електровозне депо, пересувалися дванадцяти- та двадцятиметровими підняттєвими виробками, щоб побачити, як прохідники бурять шпури, ГРОЗи скреперують руду, а машиністи бурової установки бурять глибокі свердловини. Цікаво було спостерігати за процесом завантаження корисної копалини у вагонетки.