Май 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Допомога Збройним силам України, поточна ситуація на підприємствах гірничо-металургійного комплексу України та нове законодавство в умовах воєнного часу – такі питання піднімали на черговому засіданні профкому первинної організації ПМГУ АТ «Кривбасзалізрудком» під головуванням Юрія Деркача, яке відбулося на початку квітня. У ньому взяли участь члени профкому, голови цехових комітетів структурних підрозділів комбінату.

Розпочалося засідання профкому із вшанування пам’яті загиблих унаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України. Юрій Деркач сказав, що з початку війни 8 працівників Криворізького залізорудного комбінату загинули під час виконання бойових обов’язків у складі Збройних сил України. Наші Герої до кінця були вірними синами України і боронили її навіть ціною власного життя.

На жаль, війна продовжується, проте ми віримо, що проженемо ворога з нашої землі і ніколи не будемо рабами. Зараз ми з вами живемо у жорсткому проміжку часу. З перших днів повномасштабного вторгнення російської армії колектив комбінату не піддався паніці. Так, буває страшно і небезпечно, проте ми тримаємо трудовий фронт і наближаємо нашу перемогу, – наголосив голова профкому Ю. Деркач. – Економіка має працювати. Наше підприємство видає продукцію, яка наразі реалізовується. Поступає валюта до держави, а на ці кошти придбаємо все найнеобхідніше для фронту. Окрім цього, відраховуються внески на військовий збір. До того ж трудівники не раз зверталися до нашої профспілки за матеріальною допомогою і вже не для сімейних обставин, а для потреб наших працівників, які зараз відстоюють суверенітет і незалежність на передових рубежах. З початку війни профкомом ПО ПМГУ комбінату на допомогу в придбанні харчів, одягу, військового спорядження та інших речей першої необхідності, а також на потреби територіальної оборони та збройних сил України, на участь в похованні загиблих воїнів-героїв, працівників АТ «Кривбасзалізрудком» та надання матеріальної допомоги сім’ям загиблих було виділено понад 200 тис.грн.

У перший тиждень повномасштабної війни Центральною радою ПМГУ було перераховано 1 млн до Благодійної організації «Міжнародний благодійний фонд «Повернись живим». Також на початку березня кожен працівник апарату нашої профспілкової організації перерахував одноденний заробіток до криворізької військової адміністрації. За сприяння керівництва комбінату, усі трудівники підприємства теж можуть долучитися до благодійності і переказати свій одноденний заробіток на потреби фронту. Ми повинні розуміти сьогоденні реалії життя і навчитися реагувати відповідно. Наша головна задача – це діяльність підприємства та підтримка захисників нашої Батьківщини.

Також на засіданні було наголошено, що за ініціативою адміністрації комбінату та за фінансової участі первинної організації ПМГУ організовано проведення конкурсу дитячого малюнка «Стоп війні».

Надалі мова йшла про новий Закон України «Про трудові відносини у період воєнного стану», який обмежує права працівників на всіх підприємствах і в громадських організаціях. Є певні зміни в документі, на які ми не можемо вплинути чи змінити їх. Проте на цей час зі сторони наших власників і адміністрації комбінату кардинальних змін при застосуванні нового Закону немає.

Було надано інформацію, що за даними Міністерства економіки понад 70% підприємств в Україні наразі не функціонують і люди не мають можливості заробляти собі на життя. Ми зараз прийняли нові умови роботи, тому повинні працювати, виконувати поставлені задачі і забезпечувати свої родини.

Юрій Деркач також наголосив на тому, що зараз у складі Збройних сил України перебуває 700 трудівників комбінату, яким у повному обсязі підприємство виплачує заробітну плату. Тому ми повинні трудитися не тільки за себе, а і за своїх колег, які нас захищають. Це – найменше, що ми можемо зробити для них.