Апрель 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Наше місто і шахти нерозривно пов’язані між собою: історією, традиціями, своєю життєдіяльністю. І кожен рік їхнього спільного літопису є неповторним. Зараз неможливо уявити місто без великих шахтних копрів, промислових споруд, рудих доріг, які нам нагадують про наявність пластів залізної руди. Кривий Ріг славиться великими покладами руди, з якої виплавляють сталь, чавун, прокат, феросплави, які йдуть на виготовлення верстатів, приладів, різноманітного обладнання, автомобілів. Одним з найбільших гірничодобувних підприємств нашої держави є АТ «Кривбасзалізрудком».

День шахтаря здавна у нашому місті відзначається як професійне свято працівників підземного Кривбасу, свято людей надзвичайно мужньої професії, достойних нащадків тих рудокопів, котрі кайлом відбивали перші пуди сировини для виготовлення чавуну та криці. Тож вони є прикладом витримки і самовідданості, терпіння і скромності, справжньої людської гідності, оптимізму і віри в краще майбутнє.

Починаючи з XIX століття, свою історію гірники писали прозою буднів. Саме з того часу розпочалося дослідження благонадійності родовищ залізних руд та інших мінеральних багатств. Вирішальну роль в їхньому освоєнні відіграв дослідник-археолог, краєзнавець і підприємець Олександр Поль, який у Дубовій Балці виявив поклади високоякісної залізної руди. А вже наприкінці того століття у Криворізькому басейні запрацювало 32 рудники, перший з них – Саксаганський. Наше підприємство є нащадком тих рудників, які з часом розвивалися, удосконалювалися, поглиблювалися, видаючи тонни руди.

Сьогодні ми перегортаємо сторінки історії, що насправді нотувалися за лаштунками гучних подій. У 1973 році було створено промислове об’єднання «Кривбасруда» на базі гірничорудних трестів «Дзержинськруда» і «Ленінруда». З роками воно змінювалося: запроваджувалися нова техніка і передові системи розробки руди, реконструювалися старі і будувалися нові копри-велетні. Наразі наш комбінат – флагман гірничодобувної промисловості України. Стабільна робота його гірників не тільки підвищує добробут підприємства, а й допомагає розквітати нашому місту й Україні. Трудівники є його візитною карткою, і від того, наскільки вони злагоджено працюють, залежить результативність діяльності всього колективу. Своє професійне свято шахтарі зустрічають з виконанням плану. Обсяги виробництва товарної руди за 7 місяців поточного року склали 2 млн 534 тис. тонн.

Залізорудна продукція підприємства має попит і вона – в ціні. Її відвантажуємо на всі вітчизняні металургійні комбінати, а також за кордон, адже Криворізький залізорудний комбінат, як надійний партнер, славиться своєю багаторічною співпрацею з підприємствами України, країн Східної і Західної Європи та Азії.

Наші гірники вже відчули наскільки продуктивніше працювати з імпортною технікою. У роботі їм допомагають комплекси «Epiroc» для гірничопідготовчих та нарізних робіт. Цьогоріч ми отримали 6 дизельних навантажувальних машин ST2D, 2 бурові установки Boomer S1 D та 2 електричні навантажувальні машини ЕST2D, які значно полегшили та автоматизували шахтарський труд. Окрім цього, структурні підрозділи отримали чимало скреперних лебідок, станків глибокого буріння та іншого гірничого обладнання. Тож комбінат чітко йде курсом технічного переоснащення.

Ми вже встигли оцінити перевагу сучасних підіймальних скіпових машин, які працюють на шахтах «Тернівська» та «Октябрська». Відчутно зросла продуктивність, скоротилося споживання електроенергії. Наразі наближаються до завершення роботи із заміни скіпової підіймальної установки на шахті «Гвардійська». Це дозволить збільшити вантажопідйомність скіпів з 25 до 40 тонн. Завдяки модернізації ДСФ шахта видає більше руди з високим вмістом заліза. Тут діє дослідна промислова установка на розсівання. На всіх шахтах проводяться реконструкції та капітальні ремонти споруд, обладнання і техніки.

З кожним роком руда йде все глибше. Тому для забезпечення гарантованого майбутнього підприємства працівники шахтобудівельного управління будують нові підземні горизонти.

Криворізький залізорудний комбінат зарекомендував себе, як потужне гірничодобувне підприємство, яке володіє сучасною виробничо-технологічною базою та висококваліфікованими кадрами і за правом заслуговує на загальне визнання. Два роки поспіль за підсумками Міжнародного економічного рейтингу «Ліга кращих» воно стає підприємством року.

Сьогодні для робітників комбінату працюють оздоровчі комплекси «Червоні вітрила» (місто Скадовськ) і «Криворізький гірник» (місто Бердянськ), де протягом літа оздоровлюються працівники та члени їхніх сімей. А на узбережжі Чорного моря у дитячому закладі санаторного типу «Дельфін», що у Скадовську, відпочивали діти співробітників комбінату.

Гірники завжди були, є і будуть уособленням гідності робочої людини. Підприємство багате на трудові династії, ми пишаємося своїми почесними ветеранами та молоддю, які є золотим фондом комбінату. Цьогоріч ювілейну дату, 50-річчя з дня видачі на-гора першої тонни руди, відзначає гірницький колектив шахти «Родіна». Тож бажаю йому завжди виконувати намічені виробничі плани.

Завдяки важкому труду мужніх людей створюється потужний економічний потенціал, який і є міцним фундаментом суверенітету та незалежності нашої держави, яка цьогоріч відзначила своє 30-річчя. Вітаю наш славетний колектив гірників з професійним святом, бажаю впевнених перспектив і продовження щедрої на виробничі здобутки трудової біографії. Дякую вам за самовіддану і складну працю. Бажаю, щоб кожен робочий день приносив радість. Нехай у вашому житті панує спокій і стабільність, везіння ніколи не відвертається від вас, серце радіє простим речам, а думки прагнуть до нових цілей. У нас, безумовно, все вийде! Зі святом!

Сергій Новак, голова правління АТ «Кривбасзалізрудком»