Ноябрь 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Окт    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Саме так 17 лютого було сплановано провести навчання на ш. «Тернівська» АТ «Кривбасзалізрудком». Звичайно, шахта працювала у штатному режимі, але мав місце і момент практичних протипожежних тренувань.

У гірників, згідно з наказом голови правління Сергія Новака №4592 від 04.11.2021 та графіком протипожежних тренувань у АТ «Кривбасзалізрудком» на 2022 рік, відбулося протипожежне об’єктове тренування з формуваннями та працівниками шахти «Тернівська». Тема навчань: «Дії керівного складу, працівників шахти «Тернівська», пожежно-рятувального підрозділу ДПО комбінату при виникненні пожежі в АПК, наданні медичної допомоги постраждалим». Керували навчанням в.о. головного інженера шахти Сергій Малько та начальник служби з питань НС і ЦЗ шахти Володимир Чорнобривець.

За підсумками тренування співробітники засвоїли:

загальні вимоги основних нормативно-правових актів, що стосуються забезпечення пожежної безпеки, порядок взаємодії формувань цивільного захисту шахти під час гасіння пожеж;

основні заходи пожежної безпеки на об’єкті та безпосередньо на робочому місці, порядок оповіщення про пожежу, дії під час пожежі та порядок технічного утримання і застосування первинних засобів пожежогасіння, порядок евакуації працівників, рятування постраждалих, надання їм першої долікарської медичної допомоги.

Також навчилися здійснювати заходи, передбачені планом проведення протипожежного об’єктового тренування, та користуватися первинними засобами пожежогасіння. З трудівниками шахти було вивчено можливості пожежно-рятувального підрозділу ДПО, порядку його залучення для ліквідації пожеж на території та об’єктах підприємства. До речі, підрозділ презентував дихальні апарати на стисненому повітрі, які призначені для роботи у непридатному для дихання середовищі пожежними рятувальниками. «До комплектації даних апаратів входить рятувальний капюшон, який з-за потреби можна одягнути на потерпілого для постійної подачі кисню з подальшою його евакуацією, що і було продемонстровано», – зазначив начальник частини (пожежної) пожежно-рятувального підрозділу Юрій Курбацький.

Учасники заходу відпрацювали питання евакуації до захисної споруди №13402 при нанесенні авіаційного удару «противником». Усередині побачили командний пункт, навчальний клас, місця для укриття і тимчасового захисту людей. Усе обладнання оновлене та дієве: освітлення, санвузли, медичний пункт, зв’язок, фільтро-вентиляційні установки та резервний дизель-генератор.

«Користуючись нагодою, хочу сказати про те, що надходить багато дзвінків від людей, котрі занепокоєні міжнародним становищем щодо нашої країни. Головне – не панікувати. Наше з вами завдання – це робота, забезпечення своїх сімей, а також виконання мобілізаційного завдання, яке покладено на наше підприємство Кабінетом Міністрів України. Нашу країну підтримують інші держави не лише словами, а й відповідними діями. Так, на 16 лютого Україна отримала 1 450 тонн боєприпасів та озброєння. Наразі ніяких хвилювань немає», – наголосив помічник голови правління з питань НС, ЦЗ і МР – начальник служби Сергій Маловічко та оцінив рівень теоретичної та практичної підготовки формувань цивільного захисту «Тернівської».