Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

В кінці січня студенти Криворізького національного університету з викладачем Василем Хворостом завітали на ш. «Октябрська». У цей день вони спілкувалися із заступником начальника дільниці №9 проходки ш. «Октябрська» шахтобудівельного управління Максимом Попілом, який провів первинний інструктаж. Сергій Овсієнко, в.о. начальника проходки, розповів, як користуватися саморятівником, як поводити себе на території шахти та на підземних горизонтах, а також повідомив про маршрут слідування гірничими виробками.

Після того, як мандрівники переодяглися в корпоративний спецодяг та відвідали медпункт, в приміщенні акумуляторної отримали головні світильники і саморятівники. Там на них чекав в.о. заступника начальника проходки ш. «Октябрська» ШБУ Володимир Окороков, який надалі проводив екскурсію. Супроводжував молодь Максим Попіл.

Кліть відвезла студентів на горизонт 1040 м, де вони перейшли до ствола ш. «Сліпа-Октябрська», а там вже шахтний ліфт їх спустив на новий горизонт 1340 м (який нещодавно увійшов в експлуатацію). Спочатку група відвідала рудний перекидач, який призначений для розвантаження шахтних вагонеток. Потім вони, рухаючись двоколійним квершлагом, дісталися до північного польового штреку, де побачили в роботі прохідницьку бурову установку Boomer S1D та навантажувач EST2D компанії «Epiroc». Дійшовши до південного польового штреку, молодь ознайомилася з традиційною технікою – навантажувальною машиною ППН-3 та буровою установкою УБШ-207. Під час екскурсії майбутні гірничі інженери мали змогу побачити електровози К-14 з вагонетками ВГ-4,5, які перевозили руду з вмістом заліза 53%, баддю (посудину для видачі порожніх порід при проходці ствола ш. «Зоря»), камеру аварійного повітропостачання, різні види кріплення гірничих виробок: торкрет-бетоном, металеве аркове, металеве кріплення сполучень, анкерне). Їм навіть вдалося оглянути квершлаг горизонту, який тільки будується, – 1415 м.

Після трьох годин мандрування шахтою студенти дуже втомилися, проте були задоволені від побаченого і почутого. А влитися їм в трудові будні гірників допомогли досвідчені фахівці ШБУ, які відповідали на всі питання, що ставила молодь. Цей день увійшов в історію їхнього життя, як перший спуск в шахту, яка є цілим підземним світом зі своїми правилами і легендами.

Спочатку я не очікувала нічого надприродного у цій екскурсії, проте, побачивши все на власні очі, твердо запевняю: це ні з чим не порівняти! Сподобалася навантажувальна машина та бурова установка фірми «Epiroc», захопила глибина ствола шахти. Всі трудівники – наче одна велика родина, особливо це відчувається в кліті (сміється). Окрема вдячність нашому екскурсоводу, майстру своєї справи Володимиру Окорокову, який все детально пояснював, – ділиться емоціями студентка Анастасія Носуля.

Доцент Василь Хворост, який в рамках співпраці КНУ та ПАТ «Кривбасзалізрудком» неодноразово спускався в шахти комбінату, запевняє, що такої чудової екскурсії підземними горизонтами він не очікував.