Апрель 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Наприкінці січня студенти спеціальності «Гірництво» Криворізького національного університету на чолі з доцентом кафедри будівельних геотехнологій КНУ Василем Хворостом відвідали шахту «Родіна». Спочатку вони завітали до актової зали, де заступник директора з охорони праці Сергій Двірний презентував шахту і зазначив, що до складу підрозділу входять: стволи шахт «Родіна», «Правда», «Північна-Вентиляційна» та «Нова-Південна-Вентиляційна».Далі всі студенти одягли шахтарські каски і вирушили на проммайданчик. Супроводжували молодь Сергій Двірний, в.о. начальника №19 (спуск-підйому) Михайло Єрмаков та в.о. заступника начальника дробильно-сортувальної фабрики (ДСФ) Євген Миргородський.

Оглянувши нульову відмітку та відмітку «+9» м ствола ш. «Родіна» (місце посадки людей в кліть), студенти дізналися про механізм двоповерхової кліті, про те, що на кожен її поверх вміщується по 42 працівники. Ствол ш. «Родіна» передбачений для перевезення в кліті людей і матеріалів на горизонти, а також видачі скіпами гірничої породи. Керує шахтним ліфтом підземна стовбурова. Прозвучала також інформація, що копер висотою 103 м, у ньому є як сходові марші, так і ліфт, які ведуть на різні позначки. Екскурсоводи пояснювали хлопцям та дівчатам принципи роботи скіпової підіймальної установки, використання врівноважувальних канатів.

Після цього молодь побувала у дробильному корпусі ДСФ, де Євген Миргородський розповів, яким чином працюють дробарки, зокрема наголосив, що руда перед тим, як потрапити у механізм подрібнення має об’єм 350 мм, а після дроблення стає від 25 до 50 мм. Наступний корпус, який відвідали екскурсанти, – сортування, саме там відсіюється велика фракція руди від дрібної. Гості наочно побачили стрічковий конвеєр високовольтного типу довжиною у 350 м та вібраційні грохоти.

Студент ІІ курсу Валерій Бровко ділиться враженнями:

Перші відчуття приємні. На екскурсії було цікаво і доступно. Понад усе вразили великі розміри шахтного обладнання. Обрав таку професію, адже в мене сімейна династія шахтарів.