Апрель 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

З 12 до 29 січня в учбово-курсовому центрі комбінату проводилися заняття для здобувачів освіти Криворізького професійного гірничо-технологічного ліцею (КПГТЛ) з метою адаптації до реальних умов виробництва та здобуття практичних навичок.

За словами Рудковської Раїси Степанівни, майстра виробничого навчання групи №20, учні першого курсу, що навчаються за професією «Прохідник, електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування, машиніст електровоза» ознайомилися з програмою теоретичних і практичних занять. У тандемі з фахівцями УКЦ, а саме інженером з підготовки кадрів Ігорем Терновським, дізналися про діяльність нашого комбінату, про роботу в підземних умовах шахтарів. Під час навчання були використані наочність та діюче обладнання навчального центру. Особливий інтерес у ліцеїстів викликали відеоматеріали, які продемонстрували нову імпортну техніку, що працює на підприємстві: комбайн для проходки висхідних виробок, бурові та навантажувальні машини.

На завершення навчання після інструктажу з техніки безпеки І.І. Терновський провів екскурсію «мінішахтою», розташованою в підвальному приміщенні. Там вони на власні очі побачили скреперну лебідку, бурові верстати, навантажувальну машину, металеве арочне кріплення, оснащення виробок (трубопроводи води й повітря, електрокабелі тощо), електровоз з вагонами, зразки мінералів (кварцитів, сланцю, гранітів, амфіболітів), що зустрічаються в підземних гірничих виробках, побували в камері аварійного повітропостачання.

Для того, щоб знати свою професію, крім теоретичних знань необхідні й практичні, тобто знайомство з виробництвом. Учні набули практичних навичок з гірничих професій в реальних умовах на полігоні. Таку можливість нам надав Криворізький залізорудний комбінат, за що весь педагогічний колектив професійного гірничо-технологічного ліцею вдячний керівництву підприємства, зазначає Раїса Рудковська.