Ноябрь 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Окт    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

15 лютого криворіжці відзначили День ушанування учасників бойових дій на території інших держав. Цього зимового дня згадали тих солдатів і офіцерів, які з честю та гідністю виконували свій військовий обов’язок в горах Афганістану, в пустелях Іраку, під час врегулювання конфлікту в Югославії та інших «гарячих» точках світу.

Будь-яка війна – це катастрофа для людства. Вона нехтує найбільшою цінністю на землі – людським життям. В народну пам’ять глибоко врізалася неоголошена афганська війна, відгомін якої ми відчуваємо й досі. Вона безжально перекреслила тисячі молодих життів, переінакшила надії, плани, понівечила тіла і долі. Сьогодні виповнюється 33 роки з того дня, як останній солдат залишив територію Афганістану. Війна у цій країні тривала понад 9 років. Участь у ній взяли 160 тисяч 375 українських військовослужбовців, 3 360 з яких загинули, 72 зникли безвісти, близько 4 000 отримали інвалідність.

Серед працівників нашого залізорудного комбінату теж є люди, які пройшли страшними дорогами війни. Наразі таких – 28 осіб, які трудяться на шахтах «Тернівська», «Гвардійська», «Октябрська», «Родіна», в шахтобудівельному управлінні, енергетичному цеху, автобазі, медико-санітарній частині та апараті управління підприємства. Усі вони є гарним прикладом для молодого покоління. У цей день воїнам-інтернаціоналістам, згідно зі спільною постановою адміністрації та профспілкових комітетів АТ «Кривбасзалізрудком», надається вихідний та матеріальна допомога, а для того, аби вони змогли взяти участь в міських заходах, виділяється транспорт.

Біля пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам, що знаходиться в сквері по вулиці Сержанта Рзянкіна (названа на честь нашого земляка, який загинув в Афганістані) Покровського району міста, мерехтіли запалені лампадки, стояла почесна варта. Тут, біля цього особливого місця, тепло зустрічали один одного бойові побратими. Мітинг-реквієм розпочався піснею «Журавлі». Звертаючись до ветеранів, голова Покровської районної в місті ради Андрій Соколовський подякував за патріотизм, самопожертву та вірність військовій присязі. «Ця дата важлива для нашої історії – 15 лютого 1989 року», – наголосив посадовець та додав, що воїни-інтернаціоналісти є гарним прикладом відданості своїй Батьківщині. Слова вдячності прозвучали й від голови Спілки ветеранів війни в Афганістані та інших країнах «Шураві» Покровського району м. Кривого Рогу Володимира Магирі, і від голови Криворізької організації сімей загиблих і померлих військовослужбовців у Афганістані Єлизавети Кучмій.

Учасники мітингу схилили голови перед пам’яттю усіх тих, хто не повернувся з Афганістану. Під печальні проникливі звуки скрипки згадали усіх поіменно та відпустили в небо голубів. Ушанували пам’ять загиблих і померлих хвилиною мовчання. До холодного постаменту лягли живі квіти.

Також делегація від АТ «Кривбасзалізрудком», яку очолили помічник голови правління з питань НС, ЦЗ і МР – начальник служби Сергій Маловічко та голова ПО ПМГУ підприємства Юрій Деркач, віддала данину поваги загиблим біля пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам в Металургійному районі та пам’ятного знака загиблим воїнам-афганцям у Довгинцівському районі.

Цього дня колишні молоді воїни-інтернаціоналісти, а нині – солідні сивочолі чоловіки, загартовані трудовим життям, з сумом та гіркотою згадували своїх побратимів, які залишилися на війні назавжди…