Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

10 лютого на ш. «Гвардійська» відбулося заняття з цивільного захисту, до якого долучилися працівники шахти, шахтобудівельного управління, енергоцеху і проєктно-технічного відділу апарату управління. Відповідальним було призначено начальника служби з питань НС і ЦЗ ш. «Гвардійська» Володимира Чорнобривця.

Коли всі формування з цивільного захисту зібралися у навчальному класі, першим до трудівників звернувся електромонтер охоронно-пожежної сигналізації енергетичного цеху Павло Картузов, який наголосив, як треба себе вести при настанні пожежі, знаходячись на об’єктах комбінату, зокрема, треба увімкнути сигналізацію, повідомити керівництво і скоріше покинути задимлену будівлю.

Інспектор з наглядової профілактичної роботи пожежно-рятувального підрозділу добровільної пожежної охорони підприємства Микола Тесленко наголосив, що протягом 2021 року в Україні сталося понад 17 тис. пожеж, основна причина з яких – необережне поводження з вогнем, несправність електропроводки, газопостачання, невміння користуватися первинними засобами пожежогасіння. Він пояснив на прикладі, як використовувати порошкові та вуглекислотні вогнегасники, які дозволяють гасити електроустаткування під напругою до 1 000 В. Окрім цього, продемонстрував, як локалізувати загоряння за допомогою кошми (протипожежного покривала). Також Микола Володимирович зупинився на забороні використання електроприладів саморобного виготовлення, що може бути небезпечним для нашого життя і здоров’я.

Старша сестра медична здоровпункту шахти «Гвардійська» Наталія Бойко розповіла про першу допомогу при різних травмуваннях людини. Якщо це артеріальна кровотеча, то треба правильно накласти джгут, не пошкодивши при цьому нервові закінчення рук та ніг. Якщо венозна кровотеча то джгут не використовується, накладається пов’язка, що давить. При травмах черевної порожнини або грудної клітини можливе випадання внутрішніх органів, не варто боятися доторкатися до них, проте це треба робити в стерильних рукавицях та стерильним матеріалом. Якщо це переломи кінцівок, намагайтеся зафіксувати їх за допомогою дощечок чи інших побутових матеріалів. Наостанок промови медик запропонувала зробити третю бустерну дозу вакцинування тим, у кого після попереднього щеплення вже пройшло шість місяців.

Начальник служби з питань НС і ЦЗ шахти Володимир Чорнобривець розповів про наявність на підприємстві протигазів, респіраторів і захисних костюмів у разі настання надзвичайних ситуацій. Протигази захищають не тільки органи дихання, а й органи зору від отруйних речовин, радіоактивної пари, аерозолів протягом двох годин. Остання модифікація протигаза ГП-7В, який наявний на нашому підприємстві, має переговорний пристрій і забезпечує приймання питної води з фляги. Також Володимир Вікторович продемонстрував захисний костюм, у якому можна проводити радіометричні заміри. До речі, радіаційний фон у м. Дніпро та Дніпропетровській області знаходиться у межах норми та не перевищує природних фонових значень. Усі присутні оглянули новий тип протигаза і власноруч замірювали радіаційний фон за допомогою дозиметра-радіометра. На занятті мова йшла і про протирадіаційну захисну споруду шахти «Гвардійська», де можуть укритися від надзвичайних ситуацій 300 осіб.

Помічник голови правління з питань НС, ЦЗ і МР – начальник служби Сергій Маловічко наголосив, що заняття було організовано на високому рівні, адже залучилося чимало спеціалістів різних структурних підрозділів:

Ми проводимо спеціальні об’єктові навчання, тренування і заняття на всіх шахтах для того, щоб працівники завжди пам’ятали про обов’язкові дії при настанні непередбачуваних подій, наданні першої допомоги постраждалим, ліквідації наслідків пожеж чи інших явищ. У майбутньому плануємо проводити більше практичних занять вже на проммайданчиках.

Після теоретичної частини працівники відвідали захисну споруду шахти «Гвардійська», яка оснащена центральним залом, навчальним класом, санвузлом, медпунктом, запасним виходом, автономною електростанцією, зв’язком, гучномовцем, питною водою та іншими промисловими приміщеннями.