Декабрь 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Ноя    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Протягом 25 січня – 1 березня навчання проходили 47 робітників підприємств гірничо-металургійного комплексу: ПАТ «Кривбасзалізрудком», ПрАТ «Суха Балка», ПрАТ «Підприємство з іноземними інвестиціями «Інтервибухпром», ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», ПрАТ «Західукрвибухпром», ДП «Науково-виробниче об’єднання «Павлоградський хімічний завод». Від нашого комбінату опановують фах гірники «Родіни», «Октябрської», «Гвардійської» та працівники шахтобудівельного управління. Заняття проводив викладач Євген Цуканов, який розповів про облік, доставляння, зберігання, використання та правила поводження з вибуховими матеріалами. У ході навчання були не тільки лекції, а й практичні заняття та уроки в комп’ютерній аудиторії.

У нашому центрі ми навчаємо підривників, роздавальників вибухових матеріалів, майстрів-підривників, стропальників, верхолазів, проте зазвичай націлені на аудиторію підривників і роздавальників. Процес занять – андрагогіка (теоретичне й практичне навчання дорослих), адже учні – вже давно сформовані особистості, які мають фах, знання і певний досвід. Тому викладачі підходять до кожного індивідуально, використовуючи як традиційні, так й інтерактивні методи, адже для того, щоб підготувати кваліфікованого фахівця, треба на заняттях проводити і лекції, і обговорення, і практичні роботи, і розв’язувати ситуативні задачі, – розповідає начальник відділу навчання і психофізіологічної експертизи Оксана Савенко.

Після 26 днів теорії робітники уже проходять виробничу практику, яка триватиме 37 робочих днів. Після цього на них очікує кваліфікаційна комісія з правил поводження з вибуховими матеріалами. Якщо іспит буде складено, то працівникам присвоять кваліфікацію «підривник».