Февраль 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Янв    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

«Відповідально виконувати свою роботу», – з цього почав промову, звертаючись до колег, в.о. голови правління ПАТ «Кривбасзалізрудком» Сергій Новак на засіданні з охорони праці, яке відбулося 1 квітня в апараті управління. На зібранні були присутні директори, начальники служб і відділів комбінату та структурних підрозділів.

Зокрема Сергій Борисович наголосив, що потрібно щоденно здійснювати контроль за дотриманням всіх вимог і норм з охорони праці на виробництві, аби убезпечити людей від нещасних випадків і травм, аби обладнання і техніка довго та надійно служили при виконанні нарядів. Тому надалі постає питання щодо створення ради з охорони праці, розробки положення і регламенту її роботи, аналізу всіх порушень, які існують на сьогодні, розробки плану удосконалення виробничих процесів, паспортизації виробок, навчання персоналу правилам охорони праці й підвищення кваліфікації, контроль знань трудівників щодо нормативних документів, вимог нормативно-правових актів та виконання документації. Також Сергій Борисович акцентував на тому, що такі засідання відтепер будуть проводитися у комбінаті щоквартально.

Комплексна перевірка, яка тривала протягом 9–22 лютого, виявила порушення, в основному, в оформленні документів. Третина з виявлених зауважень представників Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області була усунута протягом доби. Інші – у процесі усунення. Наразі шахти комбінату періодично перевіряють інспектори, усі їхні зауваження якомога швидше усувають для подальшої роботи.

У ході засідання радник голови правління Андрій Рябіка нагадав, що у 2020 році було прийнято рішення переглянути структуру служби охорони праці комбінату.

Щодо цьогорічної комплексної перевірки, то Андрій Борисович зазначив, що 29 інспекторів виявили 527 позицій. Більшість з них стосувалася шахтного рухомого складу, геологічних і маркшейдерських повідомлень, ведення буропідривних робіт. Мова також йшла і про обстеження стволів, копрів шахт і їхні ремонти.

«Командна робота – ось наш головний девіз. Ми повинні не ділити доручення між собою, а допомагати усувати недоліки разом, аби гарантувати робітникам безпеку. Це все – наші обов’язки», – закликав він.

В.о. технічного директора Сергій Бугрєєв додав, що служби комбінату та служби шахт повинні працювати спільно, тільки тоді колектив зможе здобути позитивний результат.

В.о. директора з охорони праці комбінату Олег Піддубний наголосив, що підприємство забезпечує робітників необхідним обладнанням, спецодягом, засобами індивідуального захисту, відділ охорони праці систематично здійснює контроль, щоб убезпечити працівників. Проте вагому роль у виконанні виробничих завдань, згідно з нормами охорони праці, відіграють не тільки інженерно-технічні спеціалісти, а й самі трудівники, які нехтують цими правилами. Тому кожен з нас повинен виконувати свої посадові обов’язки і слідкувати за безпекою свого робочого місця. Безпека починається з кожного з нас.