Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Для виконання особливих умов, встановлених спеціальними дозволами на користування надрами шахт «Тернівська», «Гвардійська», «Октябрська» та «Родіна», комбінатом 18 грудня 2019 року, згідно вимог Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», була розпочата процедура оцінки впливу на довкілля. Головним розробником Звітів з оцінки впливу на довкілля виступило ТОВ «НП «Експерт Груп».

11 березня у Палаці культури Криворізького залізорудного комбінату відбулося громадське обговорення планованої діяльності шахт комбінату. Участь у ньому взяли заступник технічного директора комбінату з екології Ольга Діденко, представник Мінекології та природних ресурсів України Казимир Кобилянський, провідні спеціалісти ПАТ «Кривбасзалізрудком»: начальник проектно-технічного відділу Юрій Плужник, начальник відділу капітального будівництва Григорій Сухий, головні енергетик та механік підприємства Євген Чуприна та Сергій Журбенко відповідно, директор шахти «Гвардійська» Ігор Приходько, а також головні інженери всіх шахт комбінату та провідні їх фахівці. Представники громадської спілки «Екологічна рада Криворіжжя» та коаліції громадських організацій «Досить труїти Кривий Ріг!» долучилися до обговорення.

У ході презентованих звітів з оцінки впливу на довкілля (розробник – ТОВ НП «ЕкспертГруп») представник НП доповів, що технологія видобутку та переробки металургійної сировини шахтами комбінату проводиться у відповідності до вимог чинного законодавства України. Видобуток здійснюється згідно з технічними рішеннями із застосуванням масових вибухів за розробленими на підприємстві типовими проектами.

Оцінкою впливу на довкілля став розгляд планованої діяльності за двома технологічними альтернативами, якими передбачається використання різних безтротилових вибухових речовин при видобутку руди: Україніту ПП-2 та Грамоніту 79/21.

Висновки аналізу впливу на довкілля наступні:

усі викиди шахт в атмосферу не перевищують гранично допустимої концентрації, тож ймовірність негативних впливів на здоров’я населення є малою;

для запобігання негативному впливу технологічних процесів на геологічне середовище діють довгострокові плани гірничотехнічної рекультивації зон зсунення усіх шахт комбінату. Вказані роботи ведуться постійно;

стан ґрунтів території гірничого та земельного відводів не змінюється;

робота ДСФ та ГВУ шахти, а також інших її поверхневих технологічних підрозділів за своїм впливом на стан атмосферного повітря теж оцінюється як допустима;

скидання високомінералізованих шахтних вод у поверхневі об’єкти здійснюється у відповідності до вимог чинного законодавства;

вплив на рослинний та тваринний світ і на біологічне різноманіття – відсутній;

соціально-економічне становище через поповнення бюджетів різних рівнів та можливість працевлаштування на підприємстві отримує позитивний вплив.

Підбиваючи підсумки громадських обговорень, представником Мінекології та природних ресурсів України вони були визнані такими, що відбулись.

Кінцевим результатом процедури оцінки впливу на довкілля є отримання висновку з оцінки впливу на довкілля, що видається Міністерством екології та природних ресурсів України.